Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Совет за продавница за дигитални продукти

Дискусија во форумот 'ИБиз WebStart дискусија' започната од Аце, 4 Февруари 2013.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Деновиве треба да направам продавница за дигитални производи она што јас го нудам.
  Така да наместо тие клиенти да ми пишуваат на мејл или на скајп ќе ги препратам да го користат сајтот и да купуваат директно од сајтот со тоа што ќе изгледа по професионално.

  Сајтот треба да има неколку опции каде што ќе може да се плаќа, PayPal и 2Checkout или BlueSnap,

  Исто така треба да има и Membership што значи дека клиентите ќе мора да се регистрираат на сајтот за да може да купуваат.

  Сега се размислував помеѓу Opencart или Prestashop како бесплатни.
  Magento и Wordpress отпаѓаат.

  Дадете предлог за наједноставна продавница која ќе ги има продуктите и купувањето ќе биде едноставно, притоа истата скрипта да биде бесплатна.
   
 2. DAFFY DUCK

  DAFFY DUCK Член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  12
  Професија:
  Интернет маркетар
  За онлајн продавница имам слушнато пофални зборови за оваа...
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Линк можам да ти пуштам по ПП..

  А за мембершип знам за Worpdress добри додадоци, незнам зошто си ја отфрлил таа опција :)
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Oh My Goodness!! ќе го пробам вечер се надевам дека ќе ми заврши работа, изгледа толку simple, со оглед на тоа што се постари клиентите се надевам нема да имаат проблеми при купување, плус има и Skrill што е добро за non-us. Патем и ова има мембершип, за да купиш треба да се регистрираш како и секоја продавница :).
   
 4. DAFFY DUCK

  DAFFY DUCK Член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  12
  Професија:
  Интернет маркетар
  Епа супер, знаев дека ќе ти се бендисат :D Линкот во порака ти го пратив.
  Само незнаев дека имало и опција за мембершип...
  Иначе за вордпрес како најдобар плагин за мембершип се смета Wordpress WishList Member.
  А најдобар продукт за правење мембершип сајт from scratch- 100k Membership!
  За download, кој и да е заинтересиран, пуштајте ми пораки не срамете се :)
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Средена е страната воопшто не ми одзеде време и стварно корисна скрипта!
  Ја симнав и инсталирав пред да ми пишеш порака :)
  Thanks again.
   
  На DAFFY DUCK му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: