Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Совет за купување на мобилен

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од dreamer, 20 Август 2012.

 1. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Сега ќе си купувам мобилен па кажете според вас кој мобилен е најдборо да го изберам(цена не поголема од 7 илјадарчиња и да може да не е заклучен се разбира xD) и дали е паметно да се купи од некој други продажно мрежи: handy, 2be, или да си купам од оне, вип.. Позз.
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Не сум некој стручњак околу телефоните но според мене имам нешто што претходно и јас гледав кога сакав да купам телефон (па се предомислив).

  Прво што ми падна на памет беше овој телефон:
  LG Optimus L3 читав доста позитивни критики за него, единствено нешто што фаќаа замерка е малце не толку добриот квалитет на слика која ја ваѓа камерата.
  LG работи на андроид 2 кој е малце застарен и не сум сигурен дали може да се надгради до последна верзија. Мој совет, собери уште некој денар и земи си некој самсунг паметен телефон.
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 3. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Вака, иако е втора верзија Android, оди на него. Трета немаше за мобилни(за таблети беше), а за четврта треба да е од најјаките и најскапите. Можеш некој со 2.3 да земеш и супер ќе ти биде. Зошто? Затоа што за поновиве е укината flash поддршката(нешто за што многу вредеше Android).
   
 4. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  ке ја надгледувам темата, договорот ми истече пред некој месец па да земам ново телефонче со андроид за до 5-6000 максиум
   
 5. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  И јас ќе зимам сега во септември/октомври исто со нов договор, па ќе видам што како
   
 6. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  А бе мене некако не ми се зема на допир, ми се чини дека ќе го скршам/расипам за 1 год хаха. Мислам да земам Нокиа х2 00 - 5 000 во Handy, или нешто слично. Е сеа нема WIFI ама што ќе ми е кога од ОНЕ кога и да ми притреба се приклучувам на интернет а не сум платил повише од 10 ден :D
   
 7. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  има некој искуство со HTC Desire C
  планирам сега во септември да ја искористам промоцијата
  Vip роденденска 555ден

  и го земам за 7000ден
   
 8. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Не е добар. Земи си некој подобар мислам дека беше Live with Walkman. Така нешто ми збореа.
   
  На томче му/ѝ се допаѓа ова.
 9. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  ни тој не е лош, вака на изглед
   
 10. arso

  arso Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  46
  Мал екран има, јас земав вчера Alcatel OT-995
  лудница е телефончето...
   
 11. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Многу се жалат за WIFI не се конектирал на сите рутери...
   
 12. arso

  arso Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  46
  Ја до сега немам таков проблем, за понатака ќе видиме...
   
  На Dimemk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Другар ми дава ганц нов ZTE Racer II, купен од вип, али сменет е за подобар самсунг.
  Спецификации: http://www.gsmarena.com/zte_racer_ii-4290.php
  А и цена за мене: 2000. Ми го даде телефонот да го видам ако ми се свиѓа да му дадам пари и готово.

  Али... Немам картичка за него. Сакам да одам постпејд, и тоа VIP Роденденска тарифа. Еден друг другар ми вика да си земам тел за 0 на која тарифа сакам и да си го користам овој...
  Или предложете која било варијанта...
   
 14. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Пред месец дена земав зте рејсер 1 за 1500 денари... и го продадов после 2 дена за истата сума (на близок пријател) му користи за скајп, на него нема картичка... Иначе лесно можеш да го декодираш доколку е кодиран.
   
 15. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Па ставив ОНЕ картичка си работеше.
  А двојката која цена би била? Ти во која тарифа го зеде? Сеа го нема на нивниот сајт, неможам да видам...
   
 16. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Јас го земав половен од еден другар... А он од која тарифа го земал незнам... Знам имаше уште 1 година гаранција. Двојката не е многу повисока цена... Но кецот имаше многу лош тач... за двојката незнам како е, ти препорачувам прво да пробаш тачот како ке ти легне па после да го зимаш
   
 17. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  јас ке го земам денес/утре Sony Xperia Tipo
  ок е за 3000ден, мислев нешто HTC али хтц ке си порачам од ибеј

  за ZTE се мислев и јас али не го видов во ценовникот на интернет, претходно го имаше али го тргнале
   

Сподели: