Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Совет која Affiliate мрежа да користам?

Дискусија во форумот 'Affiliate програми' започната од Chuck Norris, 5 Мај 2014.

 1. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Ми треба еден совет, да ми помогнете која affiliate мрежа да користам за мојот сајт.
  Сајтот е за нокти (acrylic nails, поточно).
  Најдов една која страна која продава продукти и нуди 15%, но проблемот е што испорачува само во Америка, а со тоа би ми било таргетирано само за американци. Размислував и за Амазон, и тоа ми е добра варијанта, но во кои држави испраќаат 100%? (УСА, Канада, Австралија и некои ЕУ држави ако испраќаат тогаш би било одлично)?
  Или ако имате вие некој предлог?

  Благодарам
   
 2. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Amazon според мене а и можеш да пробаш со ClickBank нешто ако има за тој сектор.
   
 3. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  А можеш да ми кажеш кои земји точно може да купуваат од амазон но скоро секогаш да има шипинг за тие земји? (За амазон)
   
 4. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Зависи од која продавница зимаш. Има продавници кои испорачуваат секаде.
   
 5. d_dimitar

  d_dimitar Нов член

  Зачленет:
  26 Октомври 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  3
  Mene me interesira koja affiliate mreza ja koristite ili bi ja koristile ako sega zapocnuvate so toa?
   
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,033
  Допаѓања:
  865
  Почни за почеток со Clickbank, пошто имаше пишано веќе во една тема. Види како ќе ти изгледа целиот тој процес. Еве ти и едно интересно видео што можеш да го погледнеш:
   
  На d_dimitar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: