Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

[солуција] 0 Reach На Вашата Fb Страна.

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од Аце, 12 Септември 2017.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,033
  Допаѓања:
  865
  Фејсбук периодов имаше голем број на промени на нивиот алгоритам и борбата која ја имаат со страните кои споделуваат кликбејт наслови.

  Неодамна имавме проблем со една страна и наидовме на линк кој сметам дека и на вам ќе ви користи.
  Доколку имате фан страна каде што вашите линкови имаат 0 reach тогаш одете на следниов линк:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Доколку вашата страна е “казнета„ од фејсбук ќе ја има во листата, во спротивно ако на линков не ви дава ниту една ваша фан страна значи се е океј.

  Дали некој има проблем со ричот? Пишете доколку сте го средиле проблемот преку линкот погоре.

   
 2. draey

  draey Нов член

  Зачленет:
  19 Септември 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Имав таков проблем, на фејсбук страната постовите кои ја ги пуштав имаат 0 reach, додека сите останати си имаа нормален рич. После 30-40 дена од прилика се врати во нормала.
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,033
  Допаѓања:
  865
  Ме интересира дали проблемот беше со доменот? Може по детално да ни ја опишеш ситуацијата?
   
 4. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  И јас имав таков проблем. Не е само до домејнот, и до страната е. Зависно колку дека дале казна(која изглеа зависи колку е тешко делото по правилата на Facebook), после одредено време ќе се врати ричот.
   

Сподели: