Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Social Reader (Социјален Читач)

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од mrmachovski, 16 Март 2013.

 1. mrmachovski

  mrmachovski Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2013
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  0
  Дали некој од вас знае како се прави Социјален читач (Open graph) ? И кажете дали е подобро да се поврзи со џумла или вордпрес за да знам каков сајт да изработам :)
  --- Надополнето, 16 Март 2013, Дата на објавување: 7 Март 2013 ---
  ??
   
 2. CrAzY_MaN

  CrAzY_MaN Нов член

  Зачленет:
  30 Јануари 2012
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  9
  Пред некое време го користев овој за вордпрес
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Но последните неколку недели не ми работеше па го исклучив , доколку планираш да започнуваш портал, сними вордпрес и обиди се со овој додаток.
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Korunovski

  Korunovski Активен член

  Зачленет:
  4 Март 2013
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  11
  Sega ke go probam ovaj posto imam drug ama ne raboti pa kje pisam ovde .
   
 4. Martinovski

  Martinovski Администратор

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  32
  Ништо од „Социјалниот Читач“ а?
   
 5. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  wordpress, има плагини и полесно е.
   
 6. mrmachovski

  mrmachovski Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2013
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  0
  Ама тие плагините не работат...
   
 7. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Хаха... најголема глупост до сега. Официјалнтие плугини, сите работат... сега ти ако симнуваш од X страни а не од официјалната тоа тие твое...
   
  На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  плагините си работат 24/7, евентуално не знаеш да ги сетираш..
   
 9. mrmachovski

  mrmachovski Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2013
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  0
  Епа ај прати ми линк од некој плагин шо по работи да го пробам...
   
 10. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Чек која ти е логиката ? Или незнаеш да ги конфигурираш, пошо тоа е прелесно а на тебе не ти реже лејката или се правеш будала или нас не правеш будали :D За шо ти треба плугин, каква функција да има ?
   
 11. mrmachovski

  mrmachovski Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2013
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  0
  Се изјаснив погоре дека ми треба SOCIAL READER за вордпрес платформата и сега барам или плагин или парче код шо ќе ми сврши работа. Шо е нејасно?
  --- Надополнето, 2 Мај 2013, Дата на објавување: 2 Мај 2013 ---
  Помош? Би платил колку шо треба ако некој ми сврши работа :)
   
 12. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Кажи му само пример за шо сакаш да ти служи и ќе добиеш соодветен одговор.
   
 13. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Да објасни убаво што ти треба? Facebook/Twitter ? кажи убаво обајсни ја ситуацијата...
   
 14. mrmachovski

  mrmachovski Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2013
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  0
  За Facebook, лајкови на фан страни.
   
 15. CrAzY_MaN

  CrAzY_MaN Нов член

  Зачленет:
  30 Јануари 2012
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  9
  @mrmachovski Ти пратив алтернатива, провери сандаче :)
   
 16. alexandermk

  alexandermk Нов член

  Зачленет:
  10 Јули 2013
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Јас се занимавам со фејсбук апликации, поточно opengraph app . За вордпресс не постои сеуште плагин со ваква можност . Ако си заинтересиран мојата компанија може да го претвори твојот вордпресс сајт во социјален читач со сите опции (ауто шер и лајк).
   
 17. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Има додаток за автоматско споделување на фејсбук за вордпрес !
   
 18. alexandermk

  alexandermk Нов член

  Зачленет:
  10 Јули 2013
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Има додатоци за автоматско споделување на фејсбук само на твојот профил или фан пејџ , а не посетителите на твојата вебстрана автоматски да споделуваат на фејсбук. Лугето често ги мешаат тие две работи .
   

Сподели: