Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Social Marketing веб алатки

Дискусија во форумот 'Социјални Мрежи' започната од Аце, 3 Јануари 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  Постојат повеќе веб сајтови како што е YouLikeHits (YLH) кои може да се прави размена на лајкови,твитови,+1 и друго...
  Во овој пост ќе споделам повеќе сајтови кои се успешни околу ова со тоа ќе ја збогатите базата на сајтови и истите можете да ги користите за ваши потреби.
  Ќе ги споделам само оние сајтови кои се активни, и имаат добар ранк.


  1. ex4.me - facebook, twitter, youtube, g+, digg, stumbleupon како и AutoSurf. Кај овој сајт е добро тоа што AutoSurf можете да го пуштите да работи во позадина и за тоа ќе добиете поени кои може да ги искористите за понудените опции погоре. Тестиран е на G+ и AutoSurf и има ефект, сајтот е доста активен.

  2.hitsers.com - facebook, twitter, youtube, g+, digg, myspace како и WebTraffic. Овој сајт е нешто сличен како YoulikeHits, на почетокот имаше некои проблеми со поврзувањето на твитер профилот со сајтот но сега е океј, исто така во делот за твитер има и JavaScript код кој може автоматски да ги следи сите кои се во делот Twitter.

  3. fblikesyou.com - facebook, twitter, youtube, g+ како и WebTraffic. Овој сајт е сличен како ex4.me иста скрипта користат, но заразлика од првиот овој не нуди digg и stumbleupon followers. Не е тестиран што но според статистиката на сајтот има активност.

  4. exchangesocial.net - facebook, twitter, youtube, g+ како и AutoSurf. Сличен сајт како 1 и 3, доста активен со околу 950 регистрирани според статистиката на сајтот. Го немам тестирано но штом има AutoSurf тоа значи дека лесно може да се соберат поени и потоа да се искористат.

  5. plusex.net - facebook, twitter, youtube, g+ како и AutoSurf. Сајт со околу 4000 членови според статистиката. Го немам тестирано.


  Сега за сега овие се 5 сајтови кои вреди да ги пробате и секако за полесно помнење ставете ги во вашиот букмарк фолдер :) Следуваат уште сајтови но тие ќе ги споделам утре. Доколку имате некој сајт споделете го во темава..
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Овој ex4.me е преспор се чека дури по 30-40 секунди додека да се РЕФРЕШИРА страницаата
   
 3. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Исто и кај мене...
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  Баш напротив кај мене се чека само времето кое е во горниот бар, значи не чекам да се отвори страната за разлика од другите, туку некаде околу 10 секунди.
  Користам Chrome. Можете да наидете на ibiz.mk затоа што тестирав дали некој го корости AutoSurf и дали ќе се потрошат поените.
   
 5. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Мислам дека они не зборуваа за Ауто-сурфот туку за навигацијата низ сајтот, зошто и кај мене чекам толку за да се рефрешира на пример кога ставам ФБ лајкови.
   
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  Да забележав дека има мал delay но тука нема макро и мора мануелно да се лајкуваат, заразлика од Ауто сурфот каде што го оставаш табот отворен и имаш веќе поени.
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  Сакам да ја надополнам темава со неколку други страни кои ќе ви бидат од корист.

  addmefast.com - Како и другите страни погоре и овој сајт нуди: facebook, twitter, youtube, g+, google circles[ново], AutoSurf. Има daily бонус со 100 поени.

  claimfans.com - Оваа ми е омилена и најчесто ја користам кога продавам +1, youtube views или најпродаваното Linkedin Shares. Има: facebook, twitter, youtube, g+, digg, linkedin, re-tweet, stumbleupon и AutoSurf. И овој сајт има daily bonus од 50 поени.

  letusfollow.com - Изворот на +1, добивав многу поени од views но потоа направија само за Premium да има AutoSurf :/ но затоа има и други начини како да се дојде до поени со кои потоа можеш да ги искористиш :). Има: facebook, twitter, youtube, g+, digg, како и AutoSurf.

  likesbay.com - Не ми се допаѓа многу но ќе ја додадам во листата, Поените можете да ги искористите за facebook, twitter, youtube, g+ и pinterest[ново].

  На вас оставам како ќе ги искористите сите можности кои ви ги даваат овие вебстрани.
   
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  Addmefast додадоа SU и Digg и сега е време да го искористите за повеќе followers на вашите профили.
   
 9. ICEMAN

  ICEMAN Нов член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  1
  Ако може да ми кажете како можам да ги продадам поените за пари што ги имам собрано од страниве?
  :)
   
 10. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  YCL.eu - Преку 88k регистрирани корисници, има скоро се што има Addmefast. Доста активен сајт. Има Geo-Targeted модули, така да може да си изберете од која држава да имате кликови (likes/shares/views...).
  Има еден купон кој може да се искористи и кој ви дава 1.000 кредити:
  Код:
  3832-9592-8346-7443
   
  На kon, talevskiboss и kiko им се допаѓа ова.
 11. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Чек, кај се става купоно, неможам да најдам :D
   
 12. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  Во горното мени ти е Redeem Coupon.
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: