Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Social Bookmarking

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг дискусија' започната од sash, 27 Јуни 2012.

 1. sash

  sash Член

  Зачленет:
  29 Јануари 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  28
  Гледам по темите често се спомнува social bookmarking како извор на трафик, би сакал некој да подобјасни малку, како функционираат страните за социал букмаркинг
   
 2. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Со помош на овие страници можеш да добиеш голем број посети, пример јас во последната недела имам над 1200 посети со помош на stubmleupon и google search секако.
  За стамбл имам забележано доколку ти е нов профилот, постирај повеќе познати сајтови пример јас почнав со веќе стари сајтови како на мајкрософт андроид, потоа некои понови но добро почнати на пријатели исто и форумот го постирав и почнав и од моите страни, ден денес кога ставам пост (секако треба да е убаво напишано за да доаѓаат и примамливо) имам по ~200 посетители, а кога има нешто бурно од страна на технологијата поточно андроид имам и по ~700 800 посети на пост.

  Reddit е исто многу моќен сајт но таму треба да припазуваш како ќе постираш и кога, бидејќи многу лесно маваат банови сега се унапредени - стваат silent ban, односно ти и понатаму можеш да постираш но никој не го гледа тоа. Од реддит 99% доколку е твојата страна на странски јазик мора да е речиси совршено напишано бидејќи 99% се американци таму и многу наоѓаат замерки околу пишаното (доколку има грешки - веднаш пријавуваат како спам). Порано се замарав со ова и имаше исто многу посети.

  Мислам дека ќе ти помогне ова, доколку имаш прашање слободно, околу овие 2 мрежи.
  Поздрав.
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: