Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Со Twiends до многу Twitter followers

Дискусија во форумот 'Twitter' започната од Аце, 25 Мај 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,982
  Допаѓања:
  824
  Ова старо трикче со Twiends до многу followers на твојот twitter профил. Се работи за јаваскрипта која ги следи автоматски твитер профили на twiends и со тоа собирате seeds кои може да ги искористите за нови followers на вашиот твитер профил.

  1. Прво што треба да направите е да имате твитер профил.
  2. Најавете се на страната со вашиот твитер профил.
  3. Потоа одете на следниов линк: http://twiends.com/twitter/all
  4. Следно што треба да направите е да го селектирате js кодот подолу и со влечење да го додадете во вашиот букмарк бар во прелистувачот.  5. Кликнете на зачуваниот букмарк и автоматски ќе почне да следи твитер профилите на истата страна.
  Потоа само кликнете Reload и кликнете на букмаркот за повторно следење...

  И на крај за да ги отследите тие кои што сте ги следеле преку twiends користете го ManageFilter и отследете ги тие кои што не ве следат.

  Ова е мануелен метод, доколку имате искуство со iMacro можете да го автоматизирате со тоа што ќе му зададете задача на автоматско кликање на одредено време...

  Доколку нешто не ви е јасно пишете.
   
  1 person likes this.
 2. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  56
  Порано twiends го растурав со овој autoclicker:

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Virus Total:
  https://www.virustotal.com/file/43e...8e639e8f6f5da0fe0661e9a3617360970cd/analysis/

  SHA256: 43efff0f9e39eecc6ed3c85cb093c8e639e8f6f5da0fe0661e9a3617360970cd
  File name: AutoClicker.exe
  Detection ratio: 0 / 42  со space се ставаат координатите каде стрелката би требало да клика и после таму се мести времетрањето во секудни помеѓу секој клик.
   
 3. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  412
  Допаѓања:
  184
  Фала многу Аце!Многу имаф потреба од овај пост фала..:)
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,982
  Допаѓања:
  824
  Seophisticated јас снимав со iMacro позициите на стрелката и додадов само repeat, нешто слично би требало да е и тоа ти што го постира.

  aleksandar4o истата скрипта може да се користи и на hitsers.com и на други сајтови со иста скрипта :), а се надевам ги има многу како twiends i hitsters.
   
 5. Accipiter

  Accipiter Нов член

  Зачленет:
  31 Мај 2012
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  11
  Еве упте неколку корисни сајтови за бесплатни followers
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  http://letgetmorefollowers.info
  http://plusfollower.info/
  http://newfollow.info
  http://hitfollow.info/
  
   
  На CofD му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Emtree

  Emtree Нов член

  Зачленет:
  7 Септември 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Дали ова работи сега и во 2017?
   
 7. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  392
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Се што е убаво кратко трае :) Така да мислам дека не работат веќе :)
   

Сподели: