Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Смс плаќање

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од DarkoG, 23 Август 2015.

 1. DarkoG

  DarkoG Член

  Зачленет:
  4 Ноември 2012
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  1
  Сакам да воведам на мојот сајт плаќање преку СМС, кој сервис би го предложиле дали постојат такви и како може пари да се повлекува. Некој повќе инфо околу оваа проблематика?
   
 2. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Paygol, fortumo.

  Ne se isplakja poshto samo okolu 30-40% od parite od SMS-ot ostanuvaat za tebe.
   
 3. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  се исплаќа доколку имаш доволно купувачи, погледни ги сите блогери за спортска кладилница имаат само смс, имав таков клиент му имплементирав фортуно, некаде од 59 дена он добива 18 али има преку 90 смс на ден.
   
 4. DarkoG

  DarkoG Член

  Зачленет:
  4 Ноември 2012
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  1
  За таков клиент се работи. Е сега дали е дозволено такви работи на fortumo? Во https://fortumo.com/tos не можам да видам дека е забрането, за да знам да не го скривам сајтот дека е betting :)

  Поздрав
   
 5. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  немаш никаков проблем, слободно имплементирај...
   
  На DarkoG му/ѝ се допаѓа ова.
 6. alphapack

  alphapack Нов член

  Зачленет:
  3 Септември 2015
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  А некoк знaј кaкo се пoдесувa тoa чудo? Сaкaм знaчи кaкo штo тие прaвaт пoсебнa пoрaкa дa се прaти нa тoј брoјoт a не oнaкa преку дугме.. сфaќaте? xD
   
 7. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  побарај тука помош:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 8. alphapack

  alphapack Нов член

  Зачленет:
  3 Септември 2015
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Сапортот му е катастрофален :/
  Еве пред некое време кога ги прашав што ми пишаа
  Код:
  Thank you for contacting us.
  
  In order to find out more about your project and help you get started quickly, please provide answers to the following questions:
  What type of games or applications do you develop or have available? Please describe in detail and send any links you can provide about your service(s)?
  What types of services would you like to monetize (virtual goods, game levels, full game downloads etc) and how much do you charge for them?
  You can check out how Fortumo works here and how you can get more information regarding guidelines for integration here.
  
  All the best,
  
  Burhan
   

Сподели: