Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Slicethepie

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од besy, 11 Февруари 2012.

 1. antisec23

  antisec23 Баниран

  Зачленет:
  3 Јуни 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  9
  Професија:
  Programing
  искрено музикава Е никакваа Во мозок МАВА пм :mad:
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Па сигурно нема некоја добра песна да плате да биде со добри коментари и прегледи ... ке стават некоја за нигде, од „пеач“ како Пане Панев и сл.
   
 3. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  а не ми е јасно,како можете да работите на slicethepie кога Македонија е ставена на Black List,не може со македонска Ip адреса да направиш профил и да почнеш со заработка,со прокси никако не можеш да се скриеш бидејќи те откриваат после неколку часа и ти стават директно суспенд на акаунтот..некој совет ако може?
   
 4. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Порано дозволено беше и во Македонија да се работи на Slicethepie ама сеа не е поќе, до душа неам влезено од порано.
   
 5. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  Не може , ставена е на блек листа..единствено нешто е да работиш од дома , ако имаш RDP, со прокси те фаќаат за неполни 24 часа..така да..ништо од странава.. :)
   

Сподели: