Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Slicethepie

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од besy, 11 Февруари 2012.

1. besy

besy Истакнат член

Зачленет:
    7 Јануари 2012
    Мислења:
    312
    Допаѓања:
    121
    Slicethepie ви дозволува да заработите со давење краток опис и ваши забелешки на некоја музика, во зависност од квалитетот на описот ви дава пари мене досега за песна најмногу ми дало 0.06$ минимална сума за исплата е 10$

Slicethepie

Доколку некој сака да биде мој реферал може да ме контактира по ПП.

2. POWER

POWER Активен член

Зачленет:
    31 Декември 2011
    Мислења:
    438
    Допаѓања:
    48
    Професија:
    Web developer
    седнав малце и напишав неколку Review-a, не е лоша страницава, само песниве што ги даваат за коментар се многу лоши :(

3. besy

besy Истакнат член

Зачленет:
    7 Јануари 2012
    Мислења:
    312
    Допаѓања:
    121
    Се согласувам со тебе дека песните се навистина лошиии, ужасс се!

4. Nikola

Nikola Нов член

Зачленет:
    19 Декември 2011
    Мислења:
    64
    Допаѓања:
    1
    Професија:
    WEB Designer, HTML& CSS, Joomla & WordPress
    Па бидете искрени, напишете дека се ужас и за ништо не ги бива :shithappens: hehehehhe

5. besy

besy Истакнат член

Зачленет:
    7 Јануари 2012
    Мислења:
    312
    Допаѓања:
    121
    Па доколку напишеш лоши работи ке ти даде помалку, како што неколку пати направив јас и ми даде 0.04$:xd:

6. POWER

POWER Активен член

Зачленет:
    31 Декември 2011
    Мислења:
    438
    Допаѓања:
    48
    Професија:
    Web developer
    за едно пола саат напраив 1$, па ај со господ напред може подобри ќе дае ..

7. Chuck Norris

Chuck Norris Активен член

Зачленет:
    28 Декември 2011
    Мислења:
    250
    Допаѓања:
    33
    Треба минута ипол да се чека а? Дали би можел ист текст за сите песни да давам или? И уште нешто, дали има пример 100 максимум или колку сакам дневно можам?

8. POWER

POWER Активен член

Зачленет:
    31 Декември 2011
    Мислења:
    438
    Допаѓања:
    48
    Професија:
    Web developer
    Има од страна енергија и ако си „пребрз“ тогаш ќе мора да почекаш и можеш колку што сакаш.
    А иначе ист текст не би можел, на 2-3 така така ама после ти доаѓа дека веќе имаш таков коментар и исто така неможеш да коментираш, ја веќе напраив 1,50$ а успат си слушнав неколку песнички :)

9. besy

besy Истакнат член

Зачленет:
    7 Јануари 2012
    Мислења:
    312
    Допаѓања:
    121
    Евеви нешто корисно!

Работи кои можете да ги пишите за добра песна:
    professional, interesting, well performed, character, original, fresh, unique, upbeat, personality, summery, commercial, individuality, innovative, distinctive, pleasant, enjoyable, memorable, catchy, great, fab, wonderful, enjoyable, Emotion
    relaxing, inspirational, dynamic, balanced , catchy , well constructed
    refreshing, original, mellow, atmospheric, toe tapping, sharp, challenging, creative, edgy, daring, sunny, bouncy,raucous,plucky,well produced, smooth quality,introspective (for tracks that have good speaks from the heart lyrics) soaring,heartfelt,meaningful,from the heart,meandering

Работи кои можете да ги пишите за лоша песна:
    Boring, uninspiring, bland, unimaginative, generic, tuneless, unoriginal, weird
    Uninteresting, random, pitching, tuning issues, don't sing with conviction, dull, boring, flat, strange, indescribable, superficial, Superfluous
    repetitive, typical, predictable, poorly constructed
    flabby, plodding, banal, lazy, brutal, unoriginal, mind numbing, derivative, offensive, puerile, painful, laughable, vomit inducing
    not linear, no structure,banal,uninspiring,lacks depth,sparkle,no charisma,flat,no thought,no passion,no feeling,unoriginal,samey,odd,bizarre,thrown together,

Што можете да пишувате во описот (бидејќи англискиот не ме е јака страна не го преведов)

- Structure
    - Music and Lyrics
    - Ways it can be improved
    - Inventiveness and originality
    - How it makes you feel
    - Was it enjoyable
    - Did it stand out
    - Tightness of the performance
    - Musicality of the arrangement

---------- Објавено во: 02:11 PM ---------- Претходниот пост е постиран во: 01:08 PM ----------

Аку може објавувајте ваши описи на песни, кои после со мала промена ке можеме сите да ги користиме, еве јас да почнам!

Good music, the vocals are excelent and the instrumental is good. This music is relaxing, it relaxingme very much. With one word this song is awesom. You can listen everytime, and every time to be ralaxed.

Текстов не да е глуппп ама за ова дава 0.05 :)

10. Hyper Freak

Hyper Freak Нов член

Зачленет:
    18 Јануари 2012
    Мислења:
    43
    Допаѓања:
    1
    ^ Имаш премногу печатни грешки, Awesom /= Awesome Relaxed /= Ralaxed итн итн...

11. besy

besy Истакнат член

Зачленет:
    7 Јануари 2012
    Мислења:
    312
    Допаѓања:
    121
    Се извинувам за грешките, јас не ги пишеев туку ги најдов на др форум. :/

12. James Bond 007

James Bond 007 Нов член

Зачленет:
    8 Ноември 2011
    Мислења:
    30
    Допаѓања:
    5
    Да ве прашам нешто се регистрирав на сајтов пред 3-4 дена и собрав около 9.8$ и вчера напишав неколку коментари и наеднаш ме одлогира и кога пробав да се логирам ми вели дека тој емаил не е регистриран на сајтот како е тоа можно скам да не е сајтот??

13. POWER

POWER Активен член

Зачленет:
    31 Декември 2011
    Мислења:
    438
    Допаѓања:
    48
    Професија:
    Web developer
    Пробај врати си ја лозинката, или пријави таму..

14. James Bond 007

James Bond 007 Нов член

Зачленет:
    8 Ноември 2011
    Мислења:
    30
    Допаѓања:
    5
    Џабе 3 пати пробав со тој пасворд што ми го пратија ама несака и им пратив маил да видат што е работата еве што ми вели

Please check you typed your email address correctly, as the one you have entered isn't registered on Slicethepie. Alternatively, to sign up just click on the register button

A пред тоа ми беше запомнет емаилот и пасвордот

15. aleksandar4o

aleksandar4o Активен член

Зачленет:
    7 Февруари 2012
    Мислења:
    415
    Допаѓања:
    187
    Излеа дека е скам исто така уште еден од друг форум направил 10 и го банирале или нешто слично...

16. POWER

POWER Активен член

Зачленет:
    31 Декември 2011
    Мислења:
    438
    Допаѓања:
    48
    Професија:
    Web developer
    Имам 4$ ама не сум во план да се замарам уште да им маам коментари.. ако сака некој да продолже да збира од кај мене и да си изваде 10$, од кој за мене нека бидат 2$ само нека ми прате ПП

17. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    2,035
    Допаѓања:
    866
    Ајде ако може некој нека го верификува сајтот, колку е потребно до прва исплата нека направи во спротивно да ја тргнеме темава ако сајтот е SCAM. Доколку има некаде свежа вест дека сајтов е SCAM постирајте тука.

18. besy

besy Истакнат член

Зачленет:
    7 Јануари 2012
    Мислења:
    312
    Допаѓања:
    121
    Денес најдов докази дека исплаќаат (не се мои)
    ЕВЕ ЛИНК

19. xXx

xXx Нов член

Зачленет:
    9 Ноември 2011
    Мислења:
    15
    Допаѓања:
    0
    403 - Forbidden: Access is denied.
    You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.

20. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    2,035
    Допаѓања:
    866
    Страната не е достапна во некои места според нивниот мејл кој го добив.

Edit:
    Патем сајтов исплаќал според доказот кој го прикажа еден член на еден мк форум.

Сподели: