Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Slicethepie

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од besy, 11 Февруари 2012.

 1. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Slicethepie ви дозволува да заработите со давење краток опис и ваши забелешки на некоја музика, во зависност од квалитетот на описот ви дава пари мене досега за песна најмногу ми дало 0.06$ минимална сума за исплата е 10$

  Slicethepie

  Доколку некој сака да биде мој реферал може да ме контактира по ПП.
   
 2. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  седнав малце и напишав неколку Review-a, не е лоша страницава, само песниве што ги даваат за коментар се многу лоши :(
   
 3. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Се согласувам со тебе дека песните се навистина лошиии, ужасс се!
   
 4. Nikola

  Nikola Нов член

  Зачленет:
  19 Декември 2011
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  1
  Професија:
  WEB Designer, HTML& CSS, Joomla & WordPress
  Па бидете искрени, напишете дека се ужас и за ништо не ги бива :shithappens: hehehehhe
   
 5. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Па доколку напишеш лоши работи ке ти даде помалку, како што неколку пати направив јас и ми даде 0.04$:xd:
   
 6. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  за едно пола саат напраив 1$, па ај со господ напред може подобри ќе дае ..
   
 7. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Треба минута ипол да се чека а? Дали би можел ист текст за сите песни да давам или? И уште нешто, дали има пример 100 максимум или колку сакам дневно можам?
   
 8. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Има од страна енергија и ако си „пребрз“ тогаш ќе мора да почекаш и можеш колку што сакаш.
  А иначе ист текст не би можел, на 2-3 така така ама после ти доаѓа дека веќе имаш таков коментар и исто така неможеш да коментираш, ја веќе напраив 1,50$ а успат си слушнав неколку песнички :)
   
 9. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Евеви нешто корисно!

  Работи кои можете да ги пишите за добра песна:
  professional, interesting, well performed, character, original, fresh, unique, upbeat, personality, summery, commercial, individuality, innovative, distinctive, pleasant, enjoyable, memorable, catchy, great, fab, wonderful, enjoyable, Emotion
  relaxing, inspirational, dynamic, balanced , catchy , well constructed
  refreshing, original, mellow, atmospheric, toe tapping, sharp, challenging, creative, edgy, daring, sunny, bouncy,raucous,plucky,well produced, smooth quality,introspective (for tracks that have good speaks from the heart lyrics) soaring,heartfelt,meaningful,from the heart,meandering

  Работи кои можете да ги пишите за лоша песна:
  Boring, uninspiring, bland, unimaginative, generic, tuneless, unoriginal, weird
  Uninteresting, random, pitching, tuning issues, don't sing with conviction, dull, boring, flat, strange, indescribable, superficial, Superfluous
  repetitive, typical, predictable, poorly constructed
  flabby, plodding, banal, lazy, brutal, unoriginal, mind numbing, derivative, offensive, puerile, painful, laughable, vomit inducing
  not linear, no structure,banal,uninspiring,lacks depth,sparkle,no charisma,flat,no thought,no passion,no feeling,unoriginal,samey,odd,bizarre,thrown together,

  Што можете да пишувате во описот (бидејќи англискиот не ме е јака страна не го преведов)

  - Structure
  - Music and Lyrics
  - Ways it can be improved
  - Inventiveness and originality
  - How it makes you feel
  - Was it enjoyable
  - Did it stand out
  - Tightness of the performance
  - Musicality of the arrangement

  ---------- Објавено во: 02:11 PM ---------- Претходниот пост е постиран во: 01:08 PM ----------

  Аку може објавувајте ваши описи на песни, кои после со мала промена ке можеме сите да ги користиме, еве јас да почнам!

  Good music, the vocals are excelent and the instrumental is good. This music is relaxing, it relaxingme very much. With one word this song is awesom. You can listen everytime, and every time to be ralaxed.

  Текстов не да е глуппп ама за ова дава 0.05 :)
   
 10. Hyper Freak

  Hyper Freak Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2012
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  1
  ^ Имаш премногу печатни грешки, Awesom /= Awesome Relaxed /= Ralaxed итн итн...
   
 11. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Се извинувам за грешките, јас не ги пишеев туку ги најдов на др форум. :/
   
 12. James Bond 007

  James Bond 007 Нов член

  Зачленет:
  8 Ноември 2011
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  5
  Да ве прашам нешто се регистрирав на сајтов пред 3-4 дена и собрав около 9.8$ и вчера напишав неколку коментари и наеднаш ме одлогира и кога пробав да се логирам ми вели дека тој емаил не е регистриран на сајтот како е тоа можно скам да не е сајтот??
   
 13. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Пробај врати си ја лозинката, или пријави таму..
   
 14. James Bond 007

  James Bond 007 Нов член

  Зачленет:
  8 Ноември 2011
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  5
  Џабе 3 пати пробав со тој пасворд што ми го пратија ама несака и им пратив маил да видат што е работата еве што ми вели

  Please check you typed your email address correctly, as the one you have entered isn't registered on Slicethepie. Alternatively, to sign up just click on the register button

  A пред тоа ми беше запомнет емаилот и пасвордот
   
 15. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Излеа дека е скам исто така уште еден од друг форум направил 10 и го банирале или нешто слично...
   
 16. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Имам 4$ ама не сум во план да се замарам уште да им маам коментари.. ако сака некој да продолже да збира од кај мене и да си изваде 10$, од кој за мене нека бидат 2$ само нека ми прате ПП
   
 17. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Ајде ако може некој нека го верификува сајтот, колку е потребно до прва исплата нека направи во спротивно да ја тргнеме темава ако сајтот е SCAM. Доколку има некаде свежа вест дека сајтов е SCAM постирајте тука.
   
 18. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Денес најдов докази дека исплаќаат (не се мои)
  ЕВЕ ЛИНК
   
 19. xXx

  xXx Нов член

  Зачленет:
  9 Ноември 2011
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  403 - Forbidden: Access is denied.
  You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.
   
 20. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Страната не е достапна во некои места според нивниот мејл кој го добив.

  Edit:
  Патем сајтов исплаќал според доказот кој го прикажа еден член на еден мк форум.
  [​IMG]
   

Сподели: