Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Што е подобро Sharecash или Fileice ?

Дискусија во форумот 'Почетник си?' започната од FilipD, 5 Мај 2013.

 1. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Вчера ми текна да започнам со вие работи па аплицирав на fileice и се регистрирав на sharecash... На sharecash поставив 1 фајл и проверувам сабајлево 77 visitors 6 clicks ама 0 downloads :/
  Исто проверувам мејл ме прифатиле у Fileice. Па сега кое ми е подобро ? Може ли некој да ми објасни подетално ?
   
 2. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Fileice ти е 3 пати поисплатливо. Највеќе го ценат твојот труд, т.е. најголеми пари ти наплаќаат за download. (Еден од администраторите е македонец кој заработува од ова 2-3 илјади евра месечно, 16 год само). Но, мој предлог доколку ти тргне со PPD најдобро би било да почнеш со CPA затоа што овие страници фајлице и шеркесх можат да ти ги означат како спам или така нешто(бришат клипчиња на јутуб).
   
 3. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Може ли да ми објасниш подетално за CPA ?
   
 4. Korunovski

  Korunovski Активен член

  Зачленет:
  4 Март 2013
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  11
  CPA e podobro i mnogu povekje pari se pravat samo ovie debili me odbivaat 3 pati na peerfly,i se odkazav od probuvanje.
   
 5. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  имаш се за цпа, побарај низ форумов...;)
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Прочитај некоја литература за тоа како треба да се претставиш, мене од прв пат ме прифатија.
   
  На markosarko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: