Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Што добивам ако земам domain name за мојата бесплатна веб страница?

Дискусија во форумот 'ИБиз WebStart дискусија' започната од Hope, 12 Август 2012.

 1. Hope

  Hope Нов член

  Зачленет:
  12 Август 2012
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Е па тоа е...
  :(
   
 2. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Премалце активност е тоа, 7-9 посети на ден? :wtf:
  Треба најмалце 1.000, па да може да збориме за реклами.
   
 3. Hope

  Hope Нов член

  Зачленет:
  12 Август 2012
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  А дали се смета листањето на потстраниците на сајтот?
   
 4. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Не, уникатни 1000+ треба да имаш за да почниш си заработување.
   
 5. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Ако ти е на англиски ке можеш... ако веќе купуваш домен, можеш со GoogleAds па со кликови ...
   
 6. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Не не поарно нека проба да го развие сајто, да има бааѓи посети па тогај да мислеме на печалка, сеа тешко.
   
  На besy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Мајке ми со 70.000 уникатни посети досега ќе имав над $1000 направено освен ако тие 70.000 се македонци, грци, индијци, кинези и остало за кои нема CPA offers :) Истражувај малку повеќе околу монетизација, има многу многу различни начини. Пиши ми во пп каков трафик и нешто повеќе детали околу click trough rate па може ќе направиме некоја соработка.

  Инаку џентлмени... да се понудеше некој барем да и склопи development plan односно да и сугерира што да прави за да може да си го крене трафикот и да оствари заработка а?...
  Пиши ми приватна порака Надежда и во пораката нека има линк до сајтот, повеќе инфо околу темите што сакаш да ги обработуваш во иднина и ќе ти пратам еден check list.

  позз момци,
   
 8. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  епа тоа е финтата, што скоро сите беа срби :)
   
 9. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Требало од traffic source-от да ги пренасочиш на една бела страна што на средина има црно копче "continue to website" и насекаде околу копчето (залепени до него) adsense реклами, гарант повеќе ќе заработеше :) од 70.000... гарант над 300-400 ќе кликнеа, па прави рачуница и со најмал cpc.
   
  На POWER му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: