• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Shopify dropshipping

Chakii

Нов член
Зачленет/а
28 октомври 2019
Мислења
7
Реакции
0
Има некој шо се занимава уште со дропшипинг овде? Почетник сум во ова, веќе некое време правам research,гледам видеа и ми се разјаснија повеќето работи само очу мало помоч људи, ако има некој што работи со ова денеска нека ме контактира пп имам неколку прашања, и ако има некој што нуди менторинг од форумов нека контактира слободно.
 

Ace

VIP
Зачленет/а
11 март 2014
Мислења
32
Реакции
17
Повели прашај тука што те интересира добиваш јавно и Free, немаш потреба од менторинг. И секако доволно ресурси, пишани и видео материјали и многу искуства имаш по интернет не фрлај за почеток пари на тоа.
 

Chakii

Нов член
Зачленет/а
28 октомври 2019
Мислења
7
Реакции
0
Дали PayPall Express е safe во државава?Главоболки
 

Ace

VIP
Зачленет/а
11 март 2014
Мислења
32
Реакции
17
Воопшто PayPal за примање средства сеуште не функционира во нашата земја. Можеш да го користиш само за плаќање.
 

Chakii

Нов член
Зачленет/а
28 октомври 2019
Мислења
7
Реакции
0
Воопшто PayPal за примање средства сеуште не функционира во нашата земја. Можеш да го користиш само за плаќање.
А каде сега, друга опција освен пејпал и 2co(шо бара фирма) има ли?
A
 

Chakii

Нов член
Зачленет/а
28 октомври 2019
Мислења
7
Реакции
0
Прашање ✌
Ако отворам пејпал со бугарска сметка под еден: Морам да имам фирма отворено за да користам Пејпал Експрес? Под два: Како ќе иде со данок,ќе треба да плаќам данок во бугарија или?Не сум многу упатен во државниве води и незнам како иде...А за бугарска сметка лесно можам да извадам само овие две прашања ме мачат и ме кочат да не биде залудно вадење сметка само.
 

Ace

VIP
Зачленет/а
11 март 2014
Мислења
32
Реакции
17
Прашање ✌
Ако отворам пејпал со бугарска сметка под еден: Морам да имам фирма отворено за да користам Пејпал Експрес? Под два: Како ќе иде со данок,ќе треба да плаќам данок во бугарија или?Не сум многу упатен во државниве води и незнам како иде...А за бугарска сметка лесно можам да извадам само овие две прашања ме мачат и ме кочат да не биде залудно вадење сметка само.
Тешко дека ќе добиеш на ова прашање конкретен одговор. Конкретно за првото воопшто не знам што се условите. За второто најдобро консултација со книговодител од Бугарија или кај и да отвораш сметка.
 

Ace

VIP
Зачленет/а
11 март 2014
Мислења
32
Реакции
17
Oberlo (addon за Shopify), за оние кои прв пат се сретнуваат со него. Алатка која се користи за олеснување при пронаоѓање добавувачи (Suppliers) и додавање на производи од Aliexpress во вашата продавница. Преку него може лесно да пребарате кои се најновите трендови, најпродавани производи, споредба на Suppliers, нивни рејтизни итн... Всушност со него може да го олесните и автоматизирате целиот процес на логистика и технички работи, а да посветите повеќе внимание на маркетинг стратегии. Имаат и официјална Chrome Extension, која визуелно ги олеснува доста работи на Aliexpress при прелистувањето.

Самата компанија има креирано видео водич или курс од неколку часа (Step by Step), каде што има доста корисни работи за оние кои имаат желба да започнат ваков модел на бизнис. Секако и за поискусните интересни трикови, размослувања, идеи и искуства од други претприемачи. Курсот чинеше некоја сума од околу 50$, но поради кризата со вирусот може да го искористите следниот купон и да го поминете комплетно БЕСПЛАТНО. :)

https://www.oberlo.com/course
Discount Code: LEARNFROMHOME
 
На врв Дно