Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Shopify all in one domination course 2017 - 697$

Дискусија во форумот 'Е-книги и туторијали' започната од Аце, 11 Март 2017.

Tags:
 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,022
  Допаѓања:
  851
  Го разгледав ова и доста е содржински за тие кои сакаат да се занимаваат со Shopify.
  [​IMG]

  Видеата ги има на јутуб така да не треба ништо да симнувате:​
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  
  UPDATE: https://drive.google.com/open?id=1jBzmlO__lFSIIEbVvUSSLNjGvXAek4hL 
   
  Последно изменето: 10 Мај 2018
  На kiko и Ilishev им се допаѓа ова.
 2. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  412
  Допаѓања:
  184
  Топ све тоа него како можеме да прифаќаме payments преку shopify? Колку што разгледав наоколу за Македонија неможеш доколку немаш пејпал да примаш пари, нешто читкав за Cpay.com.mk некаков си плагин имале ама за Woocommerce само
   
 3. Naneski

  Naneski Нов член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  @aleksandar4o, прифаќање payments на shopify тука за кај нас се Stripe и 2checkout.
   
 4. bradata

  bradata Нов член

  Зачленет:
  1 Декември 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  znaci ako se napravi plaganjeto preku 2checkout mozi da se koristi vo Makedonija ?
  I uste edno prasanje dali mi e potrebna realna firma za da pocna so dropshipping preku shopify ?
   
 5. Naneski

  Naneski Нов член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  Da, ke mozhesh da koristish 2checkout kako i Stripe :)
   
 6. Ace

  Ace VIP

  Зачленет:
  11 Март 2014
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  17
  Stripe не е достапно за Македонија
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,022
  Допаѓања:
  851
  Stripe не е достапен за Македонија но затоа има алтернатива Stripe Atlas која дозволува креирање на фирми за држави како Македонија каде што не е достапен Stripe сервисот.
  Само за Stripe Atlas ќе си видите во врска со провизиите и даноците да не бидете двојно оданочени.
   
 8. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  This video is unavailable.
  Да не ги симна некој случајно? 4-5 сеуште може да се отворат.
  --- Надополнето, 9 Мај 2018, Дата на објавување: 7 Декември 2017 ---
  Може ли да се изведе со Stripe од пријател од Германија? Фала.
   
  Последно изменето: 7 Декември 2017
 9. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,022
  Допаѓања:
  851
  Ажуриран е првиот пост.

  Од тоа што знам Stripe функционира без проблем и во Германија, е сега доколку пријателот сака да ти помогне би било супер за тебе. :)
   

Сподели: