Shopify all in one domination course 2017 - 697$

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Го разгледав ова и доста е содржински за тие кои сакаат да се занимаваат со Shopify.


Видеата ги има на јутуб така да не треба ништо да симнувате:​
Код:
https://docs.google.com/document/d/1TEXCzJ2PeT9ry0rg3RxVvx412xFCHl4h9uGVvdNunYo/edit?usp=sharing

UPDATE: https://drive.google.com/open?id=1jBzmlO__lFSIIEbVvUSSLNjGvXAek4hL
 
Последна промена:

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Топ све тоа него како можеме да прифаќаме payments преку shopify? Колку што разгледав наоколу за Македонија неможеш доколку немаш пејпал да примаш пари, нешто читкав за Cpay.com.mk некаков си плагин имале ама за Woocommerce само
 

Naneski

Нов член
Зачленет/а
18 април 2014
Мислења
23
Реакции
12
@aleksandar4o, прифаќање payments на shopify тука за кај нас се Stripe и 2checkout.
 

Ace

VIP
Зачленет/а
11 март 2014
Мислења
32
Реакции
17
Stripe не е достапно за Македонија
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Stripe не е достапен за Македонија но затоа има алтернатива Stripe Atlas која дозволува креирање на фирми за држави како Македонија каде што не е достапен Stripe сервисот.
Само за Stripe Atlas ќе си видите во врска со провизиите и даноците да не бидете двојно оданочени.
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
This video is unavailable.
Да не ги симна некој случајно? 4-5 сеуште може да се отворат.[DOUBLEPOST=1525829240,1512681624][/DOUBLEPOST]Може ли да се изведе со Stripe од пријател од Германија? Фала.
 
Последна промена:

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Ажуриран е првиот пост.

Може ли да се изведе со Stripe од пријател од Германија? Фала.
Од тоа што знам Stripe функционира без проблем и во Германија, е сега доколку пријателот сака да ти помогне би било супер за тебе. :)
 
На врв Дно