Share YouTube Videos

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Е сега да ги симнувам џабе ако не се американски... кажи се или не се...
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Зафатено е видеото на SYV,дали може некој да ми направи 5000 views на јутуб видео,ќе му пратам 4$
и 1000 twitter followers како бонус.
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
јас можам за views за твитер не гарантирам
Се снајдов,купив views од фивер.
Него за твитер ја давам како бонус за услугата.
Давам $4 и 1000 твитер followers :)
Фала иначе за понудата.
 

antisec23

Баниран
Зачленет/а
3 јуни 2012
Мислења
66
Реакции
7
Се снајдов,купив views од фивер.
Него за твитер ја давам како бонус за услугата.
Давам $4 и 1000 твитер followers :)
Фала иначе за понудата.
дај пратими 1000 твитер followers и јас ке ти пратам нешто шо ке те интересира :)
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
100 credits = 400 views. Се повеќе и повеќе се намалуваат прегледите што можеш да ги добиеш :eek:
 
  • Like
Реакции: kiko

Jovica

Нов член
Зачленет/а
14 септември 2012
Мислења
17
Реакции
2
Ја добив првата нарачка на фивер за гледаност,и сега неможам да го завршам гиго.Искористив 300 кредити ми даде околу 300 views. Ве молам ако може некој да ми помогне,до вечер треба да е готово.Во замена би му завршил 2-3 нарачки за twitter followers (500)
Друже ќе може ли да ми кажеш какво ти е искуството со купувачите на fiverr за YouTube Views??? Дали има некои поплаки зашто се mobile views???
 

Костур

Активен член
Зачленет/а
11 септември 2012
Мислења
248
Реакции
76
Друже ќе може ли да ми кажеш какво ти е искуството со купувачите на fiverr за YouTube Views??? Дали има некои поплаки зашто се mobile views???
Има купувачи кои ги забрануваат видеата да се гледаат со mobile views па ја пуштаат нарачката. Е тогаш настанува проблем.
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Друже ќе може ли да ми кажеш какво ти е искуството со купувачите на fiverr за YouTube Views??? Дали има некои поплаки зашто се mobile views???
Продавав по 5000 на почетоко кога програмата беше 100 кредити > 1500 views...
Потоа престанав зошто се намали на 100 кредити > 300 views и еве сега имам проблем..
Сум немал многу купувачи. (скоро ич)
 

Antonio

Активен член
Зачленет/а
3 септември 2012
Мислења
62
Реакции
15
јас користам вагех за да продавам youtube views и немало поплаки досега :)
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Антонио никогаш не сум го користел тој сервис...
Дали тие се mobile views,и дали тешко се заработуваат кредити/дали постои некое ботче...
 

Antonio

Активен член
Зачленет/а
3 септември 2012
Мислења
62
Реакции
15
1.Не се mobile views
2.Не е баш тешко секој ден можеш да добиваш по 500 со еден линк кој ќе го ставаш на фб и на твитер тоа вкупно ти се 1000 поени=1000 views има и други раб наместо views
3.Има бот и прилично брзо прави поени директно од нивниот сајт се симнува

И така јас дневно околу 1500-2000 поени си прам и ми се исплаќа.Се надевам дека ти бев нешто од помош.Акосакаш да ти дадам реферал линк да се регистрираш преку мене пиши ми ПП, а ако не сакаш можеш и преку обичниот линк да се регистрираш. :ziveli:
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Да знам, тогаш кога го пишав тоа беше 1 спрема 4. Гo прашав модераторот и ми одговори дека не е до нив, до јутуб било, почнале да ги забележуваат многу и затоа е тој тренд на намалување...Ехх, а беше 100 кредити = 1500 прегледи.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Да знам, тогаш кога го пишав тоа беше 1 спрема 4. Гo прашав модераторот и ми одговори дека не е до нив, до јутуб било, почнале да ги забележуваат многу и затоа е тој тренд на намалување...Ехх, а беше 100 кредити = 1500 прегледи.

Добро и сега не е лошо, иначе не се од корист прегледите само за Giveaway ги бива, за разлика од u2bvews каде што прегледите стварно имаат ефект врз позицијата на видеото.
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
Добро и сега не е лошо, иначе не се од корист прегледите само за Giveaway ги бива, за разлика од u2bvews каде што прегледите стварно имаат ефект врз позицијата на видеото.
Стварно u2bvews се подобри од овие? зашто ботот не ми се свигаше ич не прави поени за за да додадеш видео бара многу поени? или грешка сум ...
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Стварно u2bvews се подобри од овие? зашто ботот не ми се свигаше ич не прави поени за за да додадеш видео бара многу поени? или грешка сум ...
u2bviews прегледите се реални затоа и кредити собирање е бавен процес за разлика од тука.
 

Antonio

Активен член
Зачленет/а
3 септември 2012
Мислења
62
Реакции
15
кој бот од u2bviews го користиш Аце со фирефокс шо е или со инсталл на компјутер ?
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
кој бот од u2bviews го користиш Аце со фирефокс шо е или со инсталл на компјутер ?

Не користам u2bviews, иначе FF додатокот го користам затоа што не користам FF за редовна употреба па таму имам макроа и такви додатоци.
 

Antonio

Активен член
Зачленет/а
3 септември 2012
Мислења
62
Реакции
15
и јас г имам FF додатокот ама слабо некако цел ден го остајв пуштен 0 кредити
 
На врв Дно