Share YouTube Videos

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Дај боже,пошто се исплашив.Затоа што секогаш мислам навечер идат.Сепак благодарам :)
 

Костур

Активен член
Зачленет/а
11 септември 2012
Мислења
248
Реакции
76
Ја добив првата нарачка на фивер за гледаност,и сега неможам да го завршам гиго.Искористив 300 кредити ми даде околу 300 views. Ве молам ако може некој да ми помогне,до вечер треба да е готово.Во замена би му завршил 2-3 нарачки за twitter followers (500)
Ако е за јутјуб давај го видеото. Да појачаме малце. ;)
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Сепак нема да заврши работа,треба уште 4000.Незнам што да правам,сега истекува времето за 20-30 мин.Уште 4000 треба... 300 кредити ставив и дојдоја само малце..Незнам до шо е
tbrzW.png
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Зар не читаш?
"IT SEEMS LIKE YOUTUBE IS NOT COUNTING VIEWS AT THE MOMENT. LETS HOPE ITS TEMPORARILY."
 
  • Like
Реакции: kon

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Сепак нема да заврши работа,треба уште 4000.Незнам што да правам,сега истекува времето за 20-30 мин.Уште 4000 треба... 300 кредити ставив и дојдоја само малце..Незнам до шо е
tbrzW.png

Не секој може да продава Views :), патем тоа што си цензурирал е врвот.
Дали се покачиле малце прегледите? доколку да тогаш пиши му оваа порака, пожелно е да биде во Request Cancellation.

Hello,

Currently YouTube is going through updates. So the reason views taking bit time to update them and shown. In the next 12 hours YouTube should update the view counter.

I made Request Cancellation to avoid Late Delivery. Please just leave the message you got, so I will deliver my work when YouTube will update view counter.

Thanks,
[името твое/ник]

Во случајов доколку не му се брза ќе ја остави пораката па ќе можеш да ја доставиш кога ќе можеш, или ќе прифати cancellation.

Доколку доставиш пред да се покажат прегледите, може да е некој нуб и да ти даде лош фидбек за тоа дека прегледите ги нема и дека го измамуваш.
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Пред да ја видам Аце поракава , веќем средив. Доставив како комплетна и му пишав :


Hi Thanks for ordering. I will "deliver" this order so it wont be flagged as late sale. YouTube needs up to 72 hours to show the views as it should(it caches them), so I will deliver now, and see in few hours again. Thanks for the understanding. If you have some question or complain please tell it to me I will help you as fastest as I could. Please wait few more hours so the views to be shown.
Regards,
Alex

Не ми изгледа некој нуб + македонец е.Мислам дека нема да има проблеми :)
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Ми стигна и вотрата нарачка за јутуб прегледи ама финтата е што клипчето е веќе додадено во сервисот. Има ли некое друго програмче или некоја финта за да можам да му додадам на овој прегледи или да ја откажам нарачката?
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Колку прегледи треба да му доставиш? Единствено што можам е 1000 прегледи за 1$ иако освен на Fiverr на друго место не нудам олку малце број на прегледи не нудам.
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Па нарачката ми е за 3к ама тој побара 4к. Освен да му речам нешто проблеми со сервисот, и да почекам ако го тргне тој клипчето па после тоа да му речам пак да го нарача мојот гиг...
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
Незнам дали ке ти заврши работа ама можеш да пробаш на youlikehits.com да направиш поени и да ставиш видео за лајкување и да го исклучиш лајкувањето, а дека има и за прегледи да го наместиш само прегледи да ти дава.Јас така еднаш по грешка добив 200 прегледи на едно видео место лајкови :D
 

_KIKO_

Нов член
Зачленет/а
15 август 2012
Мислења
11
Реакции
0
луѓе гледам дека вие сите сте free members a ипак имате еденкуп credits..може помош?
пошто имам статус Free user limit reached...а само 66 ми направи. и сеа мора да се чека 5+ саата... има ли некој поефикасен начин?
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Па овие сите што имаат по многу кредити не му се собирани само од денес и утре.Месеци се во прашање јас мислам..Јас немам многу кредити оти одма ги собирам и ѓи трошам, а има некој само берат и си ги користат полека.:)
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Јас имам околу 12 000 кредити ,итоа немам собирано кредити 1 месец :D
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Па незнам...Негде 1-2 месеци :D
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
И кај мене така ми покажа за една нарачка. Тоа значи пред тоа купил од друг човек и овој го додал видеото и сеа џабе ти е, пробувај на addmefast такви сревиси или откажи ја нарачката.
 

antisec23

Баниран
Зачленет/а
3 јуни 2012
Мислења
66
Реакции
7
оффф пм фала дреамер ама најдов чаре го споделвав по јутуб ваму таму и како така стигна нарачката.
П.С продавам 12.000 Емаилови за 10$
 

antisec23

Баниран
Зачленет/а
3 јуни 2012
Мислења
66
Реакции
7
поставена беше таква тема но аце ја избриша, но во право беше не се бунам па ги ставив сите за џабе имаш тема отворена види.
 
На врв Дно