Share YouTube Videos

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Share YouTube Videos (SYV) е софтвер креиран од креаторот на shareyoutubevideos.com еден од сајтовите каде што може да се закупат лајкови/прегледи и друго.


Интерфејсот на софтверов е ептен среден и едноставен така да нема да објаснувам.
Само регистирајте се доколку немате креирано профил. Додајте некој јутуб профил во делотAdd a YouTube Account to earn more/faster credits! и ќе собирате побрзо кредити.
Можете да ги искористите за views/likes/favs.
Моментално е: 1 views = 1 credit / 1 fav = 5 credits / 1 like = 10 credits /
Кликате Start и симнете минимизирајте го нека си ја врши работата.

Симни:
Код:
http://www.shareyoutubevideos.com/Setup%20-%20Share%20YouTube%20Videos.zip

Virustotal скен:
Код:
https://www.virustotal.com/file/7611ab8c354cbcd8302252e5ac057e2f52b487fbc7d57d5d51a09515166e4a68/analysis/1342895551/
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Значи Аце секоја ти чест.
Само едно прашање напрајв 300 кредити и одам Assing Credits пишувам дека сакам 300 views стегам ок и вика Status Successfuly assigned 300 views to video ID : []
Одам да видам видеото предходно имаше 1595 , пак исто ..
И да , супер си работеше сега одам free earn credits и пишува Waiting for delay [и одбројува од 60 до 0 ] коче стигни до 0 пишува Eror getting credit for this vdeo и пак почнува да одбројува од 60 и пишува Waiting for delay...
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Значи Аце секоја ти чест.
Само едно прашање напрајв 300 кредити и одам Assing Credits пишувам дека сакам 300 views стегам ок и вика Status Successfuly assigned 300 views to video ID : []
Одам да видам видеото предходно имаше 1595 , пак исто ..
И да , супер си работеше сега одам free earn credits и пишува Waiting for delay [и одбројува од 60 до 0 ] коче стигни до 0 пишува Eror getting credit for this vdeo и пак почнува да одбројува од 60 и пишува Waiting for delay...
Го решив проблемо со free earn credits.. Само уште првио проблем
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Многу малце усери има треба да се споделува страната повеќе и се е океј :D
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Нема никаков проблем, ставај го линкот од видеото нешто во овој формат без додавки после ID:
Код:
http://www.youtube.com/watch?v=sx57eg5_p6o
Веќе ставив 2 видеа и добро си работат.
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
По оваа постапка не работи кај мене
Слика 1 :

Слика 2 :
Слика 3 :

Слика 4 :
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
YT некогаш подоцна го менува бројот на прегледи на видото, а некогаш не ги ни брои посетите.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Подоцна ќе ти се направи зелен линкот и кај Delivered ќе ти ја пишува бројката на views кои ги има на видеото, па така ќе споредиш со Start Counter (1595).
Значи почекај одредено време.
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Чекав околу пола сат..
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Јас почекав малце и одма се потрошија кредити али views немаше..влагам по 10тина сати гледам дупло од тоа што требаше стигнаја :D Ти пиши тамо Mobile Views might be over delivered!!100 views might result in 300 views or so!! Супер нели :thumbsup:
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Абе брат можда е така,ама да чекаш 10 сати... Ај сега одам на базент че го остам 3-4 сати да видам :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Веќе имаш views на видеото од сликата default. Си имал 1595, сега имаш 1900+
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Тоа го забележав денеска ко станав сабалје... А минатио пат 200 кредити искористив и пак вратив ремове видео.. Иначе еве сеа почекав 5-6 сати зелен лилнко ми е , 1906 имав че видам утре сабалје колку че имам :)Иначе убо шо и да ти е угаснато тоа си прај views...
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Па како што ти гледаш други видеа така и другите гледаат твои :) направен е круг на корисници кои меѓусебно ги споделуваат видеата...
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
СУПЕР! Треба да се почека , иначе работи.Со 303 кредити од 1906 views напрај 2,776 :)
 
  • Like
Реакции: kiko

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info

читав и на форумот кај нив, викат да се инсталира изглеа NET Framework 3.5+ а ја иам 4ка, еве сеа од ново го инсталирав и пак истиот ерор.?
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk

читав и на форумот кај нив, викат да се инсталира изглеа NET Framework 3.5+ а ја иам 4ка, еве сеа од ново го инсталирав и пак истиот ерор.?

Направи му деинсталација со RevoUninstaller за да избрише и регистри.
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Го средив ова од одамна и се си беше во ред.
Еве денеска уплоадирам видео: линк го додавамво SYV за views и ми вели "This video is not playable on mobile devices". Знам што значи немора да објаснувате, му праив Спин и го стаив на друг акаунти и таму истото. Може ли некако да се среде ?
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Ај пробај смени му го наслово пример Download Money Adder for PayPal [2012] или така нешто..
 

Borce

Нов член
Зачленет/а
1 ноември 2011
Мислења
17
Реакции
1
Како до кредити? Се купуваат или се заработуваат бесплатно?
 
На врв Дно