Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

SEscout веб tracker за следење на keywords и pagerank.

Дискусија во форумот 'Keywords' започната од Аце, 28 Октомври 2011.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Постојат алатки кои се доста сложени и стварно е губење на време за да дојдете до одредени резултати. Некои од нив дури и треба да ги купите кои се и тоа како скапи. На интернет наидов на доста многу корисен веб сервис. SЕscout е веб алатка која ви дозволува следење на Pagerank и Keywords на вашиот веб сајт и нивна активност.
  Овој сервис е прилично млад, на почеток кога се појави имаше доста проблеми и падови па така беше често Down.
  Во бесплатниот пакет добивате 10 домени и 10 клучеви, доволно како за почеток.
  [​IMG]

  На нивната страна во менито горе има Демо па така да пред да се регистрирате можете да ја тестирате оваа веб алатка. Дизајнот е едноставен и доста елегантен. Додавањето на сајтови и клучеви е исто така едноставно така да не верувам дека ќе имате проблеми.

  За секој клуч имате статистика и графикон, а за секој домен иматe PR, Backlinks, Alexa статистика. Исто така целата статистика можете да ја симнете како .pdf или .csv фајл или едноставно да ја испратите на мејл што е доста корисно.
  Се надевам ќе ви помогне околу вашите сајтови, и доколку нешто не ви е јасно слободно пишете!
   

Сподели: