• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

SEOClerks.com генерална дискусија

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
SEOClerks.com е клон на Fiverr. На ибиз неколку пати е спомнат но за него нема тема.
Зашто решив да отворам тема и што е добро кај овој сајт:
Решив да отворам тема затоа што SEOClerks од октомври додаде Payoneer како метод за исплата. Тие кои немаат пејпал или немаат левел2 на fiverr тука се им е достапно.
Значи и ново регистриран продавач може да си ја поврзе својата Payoneer картичка со SEOClerks.
  • Креирање gigs е исто само што тука вие ја одредувате цената на gig-от.
  • Extrass имате на самиот почеток.
  • Категориите повеќе се SEO related.
  • Имате опција Купони доколку користи купувачот ваш купон добива попуст.
  • Instant Download (недостапно за левел1).
Можете да продавате eBooks лично ваши (до сега нема продажба), Tweets и Blog Reviews.
Исто така има и WTB (want to buy) дел каде што купувачите отвараат оглас за тоа што им треба, па така да доколку имате нешто на тоа што му треба можете да се понудите.
Има и форум. Alexa статистиката покажува дека сајтов од ден на ден е се повеќе посетуван.
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Сајтов е добар,само глупаво е што за да можеш да ги повлечеш парите треба да имаш минимун $15.Иначе добар е препродажба,пример од овде купуваш за $1,на фивер продаваш за $5.
 

Колман

Активен член
Зачленет/а
5 мај 2012
Мислења
182
Реакции
99
Добар е сајтов. Онака колку да видам пред два месеци отворив неколку гигови направив 15 долари со се бонусот што го даваја од 3 долари за ретвит :D

Неможев да ги повлечам бидејки ми бара минимум 15, јас имав 12+3. Но сајтов му го препорачав на едно другарче и добро му тргна на него. Парите ги искористивме за „лажирање“ на фидбек.
Добро е што можеш да потрошиш само 1 долар и да „лажираш“ фидбек.

Убаво е тоа што сам си ја одредуваш цената, но не е добро тоа што може секој да ти остава коментари на гиговите. Има многу идиот кои за 1 долар си го продаваат г'зот, па нивните гигови си ги рекламираат на твоите.
пр. Имаш добар гиг со цена од 5 долари. Доаѓа идиотот и ти остава коментар LOL WTF!? и линк од неговиот гиг кој го нуди за еден долар. Со тоа ти наштетува тебе.

Но да погледнеме на добрата страна. Има и такви кои ја нудат квалитетно услугата за 1 долар, а вие можете да ја препродавате на Fiverr за 5. Така има мал ризик да не ја заврши добро работата, но во ќар сте 3 долари без ништо да сработите.


Како и да е, ако добро разгледате можете да направите добри зделки на сајтов :D
 

Lux

Нов член
Зачленет/а
15 август 2012
Мислења
16
Реакции
2
Имам 9$ тука, ако некој има потреба од купување гиг да се договориме, инаку многу добра можност е сајтов:)
 

DarkoG

Член
Зачленет/а
4 ноември 2012
Мислења
18
Реакции
1
имам отворено гигови пред 10тина-15 дена нема нарачки сеуште.

мислам дека има слаб трафик сајтов.
 

bagata

Нов член
Зачленет/а
16 јануари 2012
Мислења
85
Реакции
5
Имам 9$ тука, ако некој има потреба од купување гиг да се договориме, инаку многу добра можност е сајтов:)
исто и јас имам 9 долари ако има некој заинтересиран нека пише

и дали воопшто има некој успешен на сеоклеркс којшто има константен прилив, да му го купам гигот, и после 8 дена(мислам дека после толку исплакат сеоклеркс ке ми ги прати парите( ке го одземе фее-то што го зима сеоклеркс, рејтингот останува гратис)
 

Zeratul

Член
Зачленет/а
15 март 2012
Мислења
91
Реакции
15
Ги гледам што бараат и како и на други слични сајтови сакаат за 1-2 долари да им работи некој една недела... Фини се вакви сајтчиња ама нешто мене не ми штима. Можда сум ту олд фор дис шит!
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Многу работи сум купувал од seoclerks по 1-2 долари и сум ги продавал по 30-40$.
Еве што се нуди за 1$ и што вреди за парите:
Код:
http://www.seoclerks.com/scrapebox-blasts/22292/do-drip-feed-and-keyword-diversity-5-PR2-PR5-blog-comments-daily-100-manual
http://www.seoclerks.com/buy-facebook-likes-fans/10908/submit-your-website-url-or-any-kinds-of-link-over-3-Million-3000000-active
http://www.seoclerks.com/Link-Building/15476/get-you-200-EDU-Backlinks-for-your-site-from-EDU-Blogs-Safe-for-Google-in
http://www.seoclerks.com/Wiki-Links/19353/submit-your-site-on-1010-Wiki-links
 

bagata

Нов член
Зачленет/а
16 јануари 2012
Мислења
85
Реакции
5
исто и јас имам 8 долари ако има некој заинтересиран нека пише

и дали воопшто има некој успешен на сеоклеркс којшто има константен прилив, да му го купам гигот, и после 8 дена(мислам дека после толку исплакат сеоклеркс ке ми ги прати парите( ке го одземе фее-то што го зима сеоклеркс, рејтингот останува гратис)

BUMP
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
SEOClerks повторно нуди 2$ доколку твитнеш на твитер една од пораките:
Код:
http://www.seoclerks.com/freemoney

Доколку сте искористиле ова креирајте нов SEOClerks акаунт и нов твитер.
Твитнете ја пораката која ви ја даде на линкот.
Со 2$ може да купите гиг за ваши потреби.[DOUBLEPOST=1366580001,1356576037][/DOUBLEPOST]Побрзајте имате 5$ Free Money на вашиот SEOClerks акаунт кој може да ги искористите за купување gigs. Линкот е тука, а еве го мејлот кој го добив:
logo_small.png


Hi !

tl;dr
We've made all user accounts eligible for the Twitter Promo (even if previously used) and raised the price to $5. Click Here, tweet and instantly get $5 free into your account. Tell your friends to join for free cash and win the $1,000 cash contest. -- Available for 72 hours.


Full Version
The second SEOClerks contest for $1,000 in cash has reached the mid-point and is off to a great start. To help increase your affiliate sales, we've reset all accounts allowing any account to Tweet for instant SEO cash (even if you have previously done so). Click Here, tweet and instantly get $5 into your account.

Then let your friends know. They'll get $5 free, spend it and you'll earn money from the affiliate sale. The more people that spend the free $5, the more affiliates sales you'll get paid for and the higher you'll rank in the contest for even more free money!

Simple, isn't it? And who can resist $5 free and instantly? And who wouldn't spend the $5 once they've gotten it for free?

Do it fast, the price will reduce back to $2 per tweet in 72 hours.


Coupons
If $5 free for every account wasn't enough, we are also giving out coupons! If you have a website, forum, blog, group or any type of audience, contact us and we can issue coupons to your members. Using this, you can generate even more affiliates with even more free cash in their accounts, ready to spend!

If you'd like to have your own contest, we would love to sponsor it giving out $100, $50 and $25 prizes. You'll need to submit your website to us via support to see if it qualifies.


Use your Affiliate Links
Refer affiliates to SEOClerks using your affiliate link (http://www.seoclerks.com/linkin/). When they join, they'll see the Twitter promo popup the first time they visit the homepage. You can also refer them directly to the free money (http://www.seoclerks.com/freemoney) if you prefer.


You'll win even if you lose
Since an affiliate is your affiliate for life on SEOClerks, you'll earn forever from any affiliate you convert. The perfect passive income. Even if you don't win 1st or 6th place, you'll still earn 10% of affiliate sales generated. Affiliate income can be withdrawn just like earnings from selling services (instantly and without fees using Paypal).

You'll receive an email for each affiliate sale and you can view all affiliate sales/clicks in the affiliate control panel: http://www.seoclerks.com/balance?tab=affiliate

The contest ends on 5/08/2013 @ 2:00PM EST so hurry and refer those users! If you have any questions, feel free to let us know!

Good luck!

Thanks,
Jordan DeLozier
Ionicware Inc
[DOUBLEPOST=1378761145][/DOUBLEPOST]Нов 5$ купон!
  1. https://www.seoclerks.com/balance
  2. Во делот (десно) кај Coupon code вметнете: TheNewSEOClerks!
  3. Apply.
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Браво за seoclercs пример за една компанија која нонстоп вложува...[DOUBLEPOST=1380837775,1378763909][/DOUBLEPOST]Дали имате искуство со некој продавач на HR Views на сеоклекрс во план ми е да купам. Фала.
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Дали сеуште добро функционира странава?
Колку понуди можиш да направиш од почеток?
Колку ти зема странава на понуда од 10$ пример?

Овдека само да си уникатен во нешто и да нудиш малку повисока цена од другите, мислам дека можеш да успееш...
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Искрено незнам како беше но странава е добра за re-sell има добри услуги за 1$ кој на Fiverr или Fivesquids би се продавале.
Пример за македонски продавач кој нуди добри услуги: http://seoclerks.com/user/steven имаше тема на форумот членот.
 

Infamous

Член
Зачленет/а
8 јули 2013
Мислења
85
Реакции
27
Бесплатен $5 Купон
Се за $1 на SEOClerks BLACK FRIDAY SALE http://www.seoclerksblackfriday.com/
Официјален SEOClerks BlackFriday Маркет
ДОБИJTE $5 БЕСПЛАТНО ЗА КУПУВАЊЕ АКО СЕ ЗАЧЛЕНЕТЕ ПРЕКУ:
http://www.seoclerksblackfriday.com/

Најдобро продавани сервиси: SEO за $1, 100 Backlinks за $1, Magnum SEO за $1, 1000 YouTube Views и 1000 Embeds за $1, 100 SoundCloud Likes + 100 Reposts + 100 Commentsцза $1 & многу повеќe!
 
На врв Дно