Seo giveaway. заинтересирани?

Donez

Нов член
Зачленет/а
27 март 2015
Мислења
14
Реакции
8
Здраво до сите!

Сакам да споделам линк за giveaway за seo стартер кит. Доколку има некој слушнато за MatthewWoodward.co.uk, тој го организира ова и дава пакет од добри алатки за СЕО. Ќе има 3 победници. Доколку има заинтересирани еве го мојот линк: ТУКА

Поентата е кој ќе препорача повеќе луѓе има повеќе шанси да победи. Па ако победам :google: нема проблем да ги ставам алатките за јавна употреба тука. Иначи дечкото си гради листа со оваа giveaway тактика.

П.С. Завршува за 2 дена. После тоа може и да се заклучи темава :)
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
земи си трајл на МОЗ имаш милион пати подобри работи, а и месец дена се сосем доволно да ги средиш страните доколку има проблеми, за моз можам да кажам дека се едни од најдобрите во индустријава, целиот сет на алатки е закон, ја ги користам втора година и секој цент потрошен вреди, можам да потврдам дека они се едно 60% од мојот секојдневен успех, не би можел да се замислам без нив. Единствено да се клонирам за да постигнам со време....
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Имаа пред некое време МОЗ 4 месеци трајл преку NameCheap.[DOUBLEPOST=1427740392,1427636736][/DOUBLEPOST]http://moz.com/blog/spam-score-mozs-new-metric-to-measure-penalization-risk

Значи предобри се.
најдобри се, едниствена мана им се линковите не толку им се релевантни во даден момент, има каснјење. Ahrefs и Majestic, тука се најдобри.
 
На врв Дно