Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Seo 2015

Дискусија во форумот 'SEO' започната од dreamer, 21 Февруари 2015.

 1. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
  За почетници се и двете книги? Ја разлистав бесплатната книга да видам што нуди и повеќе видов објаснувања на поими и начини на работа отколку конкретни алатки и совети.
  Никогаш не сум читал книги за СЕО. Треба да почнам? Јас преферирам да читам блогови за буквално секој чекор и секое прашање што го имам. Не оставам ни минимален детал да не биде изгуглан. Работата е што при гуглањето, тие што ќе ми излезат први во пребарувањето очигледно знаат што прават и како да се рангираат. Еве пример ова повеќе би ми помогнало отколку бесплатната книга погоре
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  ова е повеќе техничко СЕО, во книгиве имаш комплетен тренинг без да мораш да гуглаш, битно е да се разбере суштината на оптимизирањето. Конкретни алатки за тоа не постојат, алатки за аудит за техничко сео да.
   

Сподели: