Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Се бави ли некој со музика!??

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од bazhee, 20 Март 2014.

 1. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  Имате ли нешто книги за Dubstep музика.. ??
   
  Последно изменето: 20 Март 2014
 2. Korunovski

  Korunovski Активен член

  Зачленет:
  4 Март 2013
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  11
  Шо поточно книги ? Како се прави или???
   
  На bazhee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  да да.. програми потребни, миксети, каде се наоѓаат stock ефекти.. едно друго.. :D
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  FL Studio
  Reason
  Abelton Live
  Native Instruments
  Apple Logic

  ја го користев многу Reason имав миди keyboard стварно е јако, овие се профи програми што значи комплицирани додека ги научиш, ама имаш туторијали и немаш гајле само ти треба време и желба. Мене ми треба ново миди, го акна ќерками од земја :(

  за хардвер ти треба една добра sound карта миксета не ти треба за сега, има се во софтверите
   
 5. BojanTweener

  BojanTweener Нов член

  Зачленет:
  22 Февруари 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  3
  Професија:
  CPA
  На dreamer и Goranski им се допаѓа ова.
 6. Korunovski

  Korunovski Активен член

  Зачленет:
  4 Март 2013
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  11
 7. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Миксав музика едно 2 години но нема леб од тоа :notwork: така да се определив на на интернет маркетинг :no1:
  Ги користев Virtual DJ, WavePad Sound Editor, FL Studio.
  Иначе еве слушнете па кажете оцена :cool:
   
 8. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Пуштање музика се прави од кејф, ја не познаам ДЈ кој сакал да биде Дј само заради пари/професија. Затоа и си се откажал, не си за музика.
  Ја Миди си купив и картичка чисто за мој мерак... Ако пушташ музика користи Трактор, Виртуал Дј е за дечиња...
   
 9. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Не реков дека сосема престанав да слушам таква музика или да миксам, но не е паметно голем дел од времето да се троши за нешто што не би ти давало приход. Слушај го мозокот, не срцето :D
   
 10. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Тоа е, сите што го слушале мозокот не се Дј/продуценти. Не би рекол дека е така, живеам со продуценти и Дј-и скоро две децении, има одлични дечки од МК кои создаваат супер модерна техно музика и егзистираат само од тоа.
   
 11. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Браво за нив.
   
 12. NoGood

  NoGood Нов член

  Зачленет:
  6 Мај 2014
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  1
  Порано и јас се обидов така нешто со FL Studio и искрено ништо не направив :( Многу труд треба за оваа работа.
   
 13. igor.89

  igor.89 Нов член

  Зачленет:
  18 Февруари 2014
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  3
  Не треба многу труд , многу лесно се учат сите програми. За да почнеш со продуцирање треба да имаш добра идеја на тоа што ке работиш.
   
 14. Korunovski

  Korunovski Активен член

  Зачленет:
  4 Март 2013
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  11
  Fl Studio тешко? Види како изгледа Ableton.А за то шо не си напрајл ништо,треба многу туторијали гледање. Учам Fl една година па ќе видиме шо ќе биди :)
   
  На NoGood му/ѝ се допаѓа ова.
 15. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Купете си гитарче и свиркајте си бе :p
   

Сподели: