Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Се бараат луѓе за JV

Дискусија во форумот 'Joint Ventures' започната од talevskiboss, 15 Април 2013.

 1. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Почнавме двајца но некако не ни одеше, па мора изгледа да оформиме тим.
  Се работи за Geeks Ground. Во главно се бараат некои што ќе пишат статии на страната.
  Треба да имаат познавање од англиски и нормално компјутери(општо). Статиите треба да бидат уникатни, не баш сите, тоа зависи од категоријата.
  Засега не откривам повеќе, сакам да видам дали има заинтересирани и ако има ќе контактираме приватно.
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Не разбирам, доколку јас пишувам, што е твојата работа?
   
 3. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Па, јас сум задолжен за страната. Но и јас постирам. :D
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652


  Другар постирање на wordpress може и баба ми да ја научам, идејава за JV некако ти е тапа.
   
  На ZionPax му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  Во ред е тоа што бараш некој да пишува ама да бараш некој што ке ја работи работата што тебе те мрзи не иде.
   
 6. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Знам идејата каква ми е, прашав дали има заинтересирани.
  Не ме мрзи, не сум добар со англискиот јазик.
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Зашто ако не те бива со Англискиот не направиш сајтов да влече содржини од други сајтови со тоа што ќе имаш и редовно содржини од други страни на твојот блог, па дури и можеш да се обидеш и со Adsens. Мислам дека Seophisticated имаше слично пишувано за ова, а и скоро и Goranski пиша тука.
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 8. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Хмм, ќе пробам.
   
 9. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 10. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Јас можам да пишувам за тебе. Али нема сигурно да го правиме воа за џабе.
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: