Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Се бара учител за PPD !!!

Дискусија во форумот 'Joint Ventures' започната од Nakolce, 21 Јули 2014.

1. Nakolce

Nakolce Активен член

Зачленет:
    1 Ноември 2011
    Мислења:
    510
    Допаѓања:
    84
    Професија:
    Електротехничар
    Пред недела дена решив да се вратам малце на интернет заработката... До сега не сум работел со ППД но гледам дека има заработка ако се проба.
    Бидејки сум тотален нуб... Пробувам разни ствари ама не иде некако... Барам некој што го работи ова да ме води чекор по чекор додека да почнам редовно да заработувам.
    Нормално ќе се договориме за % од заработката што он ќе ја добие кога ќе ги подигнам првите пари од ППД.

Имам акаунт на Fileice, го имам Addmefast ботот (платена верзија), Акаунт на Vagex (ако врши работа) и уште неколку други програмчиња кои се бесплатни и секој може да ги има.

2. Bubo

Bubo Активен член

Зачленет:
    16 Јули 2012
    Мислења:
    252
    Допаѓања:
    95
    Професија:
    Програмер и веб кодер
    За ППД моја препорака ти е да учиш СЕО и да рангираш на гугл. Според мене Youtube е мртов за PPD

На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
  3. conArtist

conArtist Член

Зачленет:
    1 Февруари 2014
    Мислења:
    68
    Допаѓања:
    37
    10153838_10153987145555472_1255462463_n

На Ilishev и stefan_v им се допаѓа ова.
  4. Nakolce

Nakolce Активен член

Зачленет:
    1 Ноември 2011
    Мислења:
    510
    Допаѓања:
    84
    Професија:
    Електротехничар
    Мислиш со правење на блог... и промовирање на истиот?

Читам на интернет дека сеуште има некои што заработуваат со youtube. Само малце е тешко со ова 301.
    Направив неколку видеа и полека пробувам да ги протнам низ тоа заштитата нивна. Ако ми успее би требало да биде добро... Не се брзам и секој ден ставам по 30-40 прегледи не повеќе.

5. Bubo

Bubo Активен член

Зачленет:
    16 Јули 2012
    Мислења:
    252
    Допаѓања:
    95
    Професија:
    Програмер и веб кодер
    Не блог. Пробај со веб страна со .com домен. Малце ќе биде потешко али ако можеш рангирај на гугл и ќе видиш големи резултати.

Сподели: