Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Се бара учител за PPD !!!

Дискусија во форумот 'Joint Ventures' започната од Nakolce, 21 Јули 2014.

 1. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Пред недела дена решив да се вратам малце на интернет заработката... До сега не сум работел со ППД но гледам дека има заработка ако се проба.
  Бидејки сум тотален нуб... Пробувам разни ствари ама не иде некако... Барам некој што го работи ова да ме води чекор по чекор додека да почнам редовно да заработувам.
  Нормално ќе се договориме за % од заработката што он ќе ја добие кога ќе ги подигнам првите пари од ППД.

  Имам акаунт на Fileice, го имам Addmefast ботот (платена верзија), Акаунт на Vagex (ако врши работа) и уште неколку други програмчиња кои се бесплатни и секој може да ги има.
   
 2. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  За ППД моја препорака ти е да учиш СЕО и да рангираш на гугл. Според мене Youtube е мртов за PPD
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 3. conArtist

  conArtist Член

  Зачленет:
  1 Февруари 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  37
  10153838_10153987145555472_1255462463_n
   
  На Ilishev и stefan_v им се допаѓа ова.
 4. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Мислиш со правење на блог... и промовирање на истиот?

  Читам на интернет дека сеуште има некои што заработуваат со youtube. Само малце е тешко со ова 301.
  Направив неколку видеа и полека пробувам да ги протнам низ тоа заштитата нивна. Ако ми успее би требало да биде добро... Не се брзам и секој ден ставам по 30-40 прегледи не повеќе.
   
 5. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Не блог. Пробај со веб страна со .com домен. Малце ќе биде потешко али ако можеш рангирај на гугл и ќе видиш големи резултати.
   

Сподели: