Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Scrapebox...?

Дискусија во форумот 'BlackHat алатки' започната од dreamer, 3 Април 2013.

 1. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Е па народе размисливам да купам scrapebox што мислите дали би ми се исплатело да потрошам 100 долари (барем така пишува на нивната страна а и пишува више долго време дека уште 19 копии преостанато од програмчето има)? Знам дека ќе можам да продавам беклинкови и слични работи но би сакал некое искуство од вас и дали е резумна инвестиција?
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652

  scrapebox е блог комент , не ти препорачувам да трошиш пари на тоа, нема да ранкираш страна со коментирање по блогови а и премногу користење на такви линкови ке ти донесат неативно SEO.
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  што предлагаш да купам. што би била најпаметна инвестиција? Поздрав и фала.
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  не е само да купиш, овие се опасни софтвери и ако не знаеш што правиш може за брзо да те снема од SERP.

  Мој предлог ти е SEnuke XCr, ако некогаш трошиш пари и време, мислам дека ова е тоа на што вреди да се посветиш.
   

Сподели: