Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Сајтови со Free Shiping до Македонија

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Сулиндар, 20 Декември 2012.

 1. Сулиндар

  Сулиндар Нов член

  Зачленет:
  6 Декември 2012
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Некој добар сајт кој има фрее Шипинг до Македонија :) Нешто од полето на електрониката .. а може и други не е проблем


  Благодарам однапред
   
 2. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Па многу ретко се наоѓа фрее шипинг до Македонија. Но досега најчесто наоѓам на Alibaba.com, Кинезите често испорачуваат бесплатно до Македонија преку China post. Има избор од сите области.
   
 3. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Овде се што сум сретнал имало FreeShiping до Македонија, а работите стигнуваат за релативно брзо време:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Како што ти кажа членот погоре на Aliexpress.com и Alibaba.com се наоѓаат доста работи со бесплатна достава. Некои вклучуваат и бесплатна достава со FedEx и DHL :D

  На ebay.com претежно од Кинезите имаме бесплатна достава, но може и од другите држави.
   
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Провери на ebay, од таму има некој што испраќаат бесплатно до тука..
   

Сподели: