• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Revenyou чек

Bontino

Член
Зачленет/а
9 јануари 2013
Мислења
46
Реакции
1
Дали ќе ми го заменат чек од 50$ од revenyou во нашиве банки?
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Ќе ти го земат ама колку ќе ти дадат не се знае :)
 

Bontino

Член
Зачленет/а
9 јануари 2013
Мислења
46
Реакции
1
Ќе ти го земат ама колку ќе ти дадат не се знае :)
OK. Фала[DOUBLEPOST=1441139785,1441058937][/DOUBLEPOST]Ај овде ќе прашам да неотварам друга тема. Дали исплаќаат од revnyou, дали на некој од вас досега му исплатиле?
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
На мене ми имат исплатено на пејпал 100+ долари.
 

jassum20

Нов член
Зачленет/а
17 март 2014
Мислења
53
Реакции
7
Дали оваа страна http://www.revenyou.com/ e scam или real?
Има досега некој направено повлекување на пари?
И колку се заработува од инсталација на апликација?
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
На врв Дно