Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Remove email confirmation plugin

Дискусија во форумот 'Побарување' започната од Ilishev, 8 Август 2015.

 1. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Некој да не знае некој бесплатен плагин за вордпрес за да го отстранам Е-Маил верифицирањето?
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  какво емаил верифициранје...?
   
 3. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  После регистрација ти се праќа е-пошта со линк за потврдување дека е-поштата е важечка... Т.е јас сакам само се регистрираш и да нема потреба од верификации и слични глупости :)
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  пробај го овој наменет е за BodyPress тимплејти ама функционира и на core wordpress. Па пиши шо си направил
   
 5. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Не работи...
   
 6. Naneski

  Naneski Нов член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  Што платформа користиш за колектирање на е-маилс? Aweber, OptinMonster, MailChimp..?
   
 7. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
 8. Naneski

  Naneski Нов член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  Претпоставувам дека користиш free акаунт до 2000 претплатници и 12000 маилс месечно, така да.. под default, тоа од mailchimp како опција не е дозволено. (заради СПАМ)
  Но, постои опција доколку користиш WordPress - плугинот MailChimp WordPress Plugin, со промена на кодот.. или бришење на функцијата што го врши double-optin от.
  1. Install the plugin and configure your email settings
  2. Go to Plugins > Editor > Select plugin to edit and choose “MailChimp”
  3. Find and select the file on the right-hand side titled mailchimp/miniMCAPI.class.php
  4. Search for “$double_optin=true” and change it to “$double_optin=false” and hit save
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: