Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Работи некој со PPD(Fileice,Sharecash,Firecash)?

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од aleksandar4o, 11 Јули 2012.

1. Delta

Delta Нов член

Зачленет:
    5 Ноември 2012
    Мислења:
    27
    Допаѓања:
    21
    Заработив 200 долари за 1 месец на Fileice, задоволен сум.. И планирам да продолжам..

На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
  2. BlackHat

BlackHat Активен член

Зачленет:
    22 Јуни 2012
    Мислења:
    132
    Допаѓања:
    52
    Супер. Добро би било да ставиш и скриншоти, да ги мотивира другите членови да посветат повеќе работа. :)

3. Delta

Delta Нов член

Зачленет:
    5 Ноември 2012
    Мислења:
    27
    Допаѓања:
    21
    Па еве еден ScreenShot

Ова не е многу али сепак доволно замене.. И уште нешто.. На кој му треба помош слободно нека ме контактира преку "Приватна Порака"

На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    Од 265$ до 300$ има многу разлика :D

5. Delta

Delta Нов член

Зачленет:
    5 Ноември 2012
    Мислења:
    27
    Допаѓања:
    21
    Па да али имам и на некој други страни како filefire акаунти со по некој денар xD

6. Bubo

Bubo Активен член

Зачленет:
    16 Јули 2012
    Мислења:
    252
    Допаѓања:
    95
    Професија:
    Програмер и веб кодер
    Може да ни кажеш како стигна до тие 265 долари :)

На Delta му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Delta

Delta Нов член

Зачленет:
    5 Ноември 2012
    Мислења:
    27
    Допаѓања:
    21
    Па вака.. Започнав без ни 1% искуство од Интернет Маркетинг.. Првиот месец заработив само 15 долари.. Сакав да се откажам но ме мотивира одма вториот ден од вториот месец во кој само таа ден извадив 20 долари..
    Прво почнав да читам e-books и секакви туторијали по интернет каде што можиш да ги најдиш тотално бесплатно...
    П.С ако треба помош пиши ми приватна порака.. Тука сум за да му помогнам на секој кој е заинтересиран

8. StefanKTS

StefanKTS Нов член

Зачленет:
    18 Февруари 2013
    Мислења:
    26
    Допаѓања:
    9
    Јас работам на CleanFiles.net многи е подобра од FileIce

9. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    2,035
    Допаѓања:
    866
    Дали ги имаш пробано двете? што е подобра едната од другата? Дали имаш заработено? Дај повеќе инфо а не само да направиш 5 поста за да гледаш кодирани линкови.

10. StefanKTS

StefanKTS Нов член

Зачленет:
    18 Февруари 2013
    Мислења:
    26
    Допаѓања:
    9
    Имам заработено 83 долари на CleanFiles. Се имам зачленето на еден хрватски форум ppdzarada се вика и членовите кои неколку години го користат FileIce се пожалија дека во последно време прават проблем со исплатата. На CleanFiles има повеќе корисни алатки. На страната имаш алатка за кратење на линкови, можеш да ги додадеш YT каналите и да пратиш каква е нивната состојба. Исто така многу лесно се креира Widget.

11. darky

darky Активен член

Зачленет:
    26 Февруари 2012
    Мислења:
    148
    Допаѓања:
    74
    Се сложувам со Стефан, cleanfiles предничат во моментот, имаат одлични алатки за подесување. Ми се допаѓа што можеш да оптимизираш понуди само со high paying offers пр. од 3 до 27$. Јас имам niche поставено на минимум 1$ - 26$ и одлично се конвертира.

Сподели: