Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Работи некој со PPD(Fileice,Sharecash,Firecash)?

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од aleksandar4o, 11 Јули 2012.

 1. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Баш ме интересира дали некој работи на Pay Per Upload страни и колку пари има направено..јас еве на Fileice пробувам нешто и засега имам 26.70$
  Еден добар трик одете на оваа страна и видете некоја игра што се спрема да излези и уплоадирајте видеа на јутуб за таа игра нешто читови,кракови и слично
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  +1 FileIce
   
 3. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  На колку отприлика unique visits имате 1 download?:)
   
 4. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Зависи кој метод го користиш. Јас работиве што ги ставам се многу барани, секој фајл има по 50 клика дневно а од тие 50 клика 7 downloads. Само 5 такви фајлови имам, ми носат по 20 - 25 долари дневно.
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Еве еден сајт од каде може да црпите нешто интересно (видеата повеќето се со глас):
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Го видов на коментар од една игра додека гледав gameplay па стигнав до овој сајт.
  Сајтов беше скратен со bitly

  Fileice е најдобриот според мене PPD сајт, имаше еден македонец кој што беше #1 според доказите во заработка :)
   
 6. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Да го знам тој, то ест мој другар го знае, правел по 2000 долари месечно, админ доби на Fileice. :)
   
 7. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  dreamer, другар ти е Bok1ca?

  edit: сеа видов дека другар ти го знае... nvm :D
   
 8. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  [​IMG] Total Downloads : 0
  [​IMG] Total Unique Views : 19
  [​IMG] Total Earned : $0:mad::mad:
   
 9. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Еве сега се регистрирав па пробувам сеуште методи.. Сега за сега немам ич заработено, имам само еден фајл upload-ирано :)
   
 10. sash

  sash Член

  Зачленет:
  29 Јануари 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  28
  ха, јас мислев на ппд им е дојден крајот ама сум грешел, ке го испробам ова, а дали има некакви ограничувања за трафикот? можиш да спамуваш?
   
 11. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Нема ограничување на трафикот, само не се обидувај да ги измамиш, сум пробал повише пати... Не иде xD
   
 12. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  Не можев да најдам тема дека се дискутира за FileIce ама ќе постирам тука, сакам да ве прашам,дали може некој шо има акаунт на FileIce да ми данлоудира еден текст фајл од таму без да потполни сурвеј или да потполни прво сурвеј па после данлоуд..? итно ми е..
   
 13. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Нема врска ако има акаунт пак мора да пополни сурвеј или пак ако има кредити онда може дирекно download..али кредитите се плаќаат.. Земи слезиси едно VPN со америчко ип и одма ќе завршеш работа.
   
 14. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  дај некој линк шо ќе можам да најдам коректен и шо ќе работе,не сум многу по тие работи запознаен..ако не здравје нека има
   
 15. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Симни си Jumpto и уживај. Имаш можност за 3 IP адреси и тоа North American, Canada, UK ...
   
 16. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  Баш ти фала братко..инаку има шанси да ме откријат како со проксито шо ме открија или тешка работа?
   
 17. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  инаку, ја инсталирав.. Dont send ми покажа.. o_O
   
 18. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Штознам... кај мене работи перфектно. Ај пробај Десен клик > Run as Administrator
   
 19. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
 20. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Па ова не е донт сенд бе -.- пробај избриши го, избриши ги сите регистри што останале од него и сега симни го од ново и го инсталирај... ако пак не биде, контактирај ги.
   

Сподели: