Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Дневник Прв Интернет Маркетинг Дневник

Дискусија во форумот 'CPA' започната од Ilishev, 21 Февруари 2014.

 1. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Еве го и мојот прв Интернет Маркетинг Дневник! :ziveli:
  Овој дневник го отворам заради своја сопствена мотивација & да живнее малку овој под-форум :)

  Главна цел :
  1000$ - на месец
  -Моментално 200-400$

  Компанија:
  CPAGrip

  Што направив денеска:
  -Направив 2 страни, го средив и оптимизирав
  -Направив и 2 видеа и истите ги прикачив на Youtube & VBox7
  -Со помош на @Goranski ја рангиравме 1 страна.

  Што имам :
  - 1 Рангирано видео на youtube.
  - 1 Страна е рангирана на #1-#3 на 6-7 keyword-и со вкупно пребарувања од 150 000.
  - 2 Страна е рангирана на #1-10 на 5 keyword-и од кој на #3 сум на keyword со 90 000 и на #10 место на keyword со 1 200 000 пребарувања.

  Што ми е во план?
  -Да направам уште некоја страна и да го зголемам главната цел.

  [​IMG]

  Еднаш неделно ќе објавувам резултати :)
   
  На Mirce, FiliP.D, MaximuSR и уште 10 други им се допаѓа ова.
 2. МартинСК

  МартинСК Член

  Зачленет:
  17 Јануари 2014
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  21
  Со среќа, побргу да си ја постигнеш целта, па и да ја надминеш. :thumbsup:
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  Со среќа и повеќе од целта да напраиш:ziveli:
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Good luck
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  37
  Go for it! ;)
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 6. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Со среќа.
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 7. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Good luck
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 8. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  412
  Допаѓања:
  184
  Со среќа друже, само напорно работи и не се откажувај, еден ден ке стигниш до целта.
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Professor

  Professor VIP

  Зачленет:
  10 Февруари 2014
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  30
  Со среќа.. многу успех!
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 10. darky

  darky Активен член

  Зачленет:
  26 Февруари 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  74
  Среќно! Си избрал добра компанија. За колку време успеа да ги рангираш страните?
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  На едната страна испробав приватни блогпостови и се рангира за 1-2 недели а на другата страна работеше @Goranski, и таа се рангира за исто време.
  -------
  Благодарам на сите!
   
  На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
 12. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  412
  Допаѓања:
  184
  Колку постови купи? И дали страната ти беше за едно ниче со повеќе артикли или за мулти ниче?
  И ако не е проблем да кажеш од каде ги купи постовите ?
   
 13. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  500 постови, за 1 ниче е. Инаку на blackhatworld наидов на еден тип... ако го најдам подоцна ќе ти го пратам по ПП.
   
 14. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Со среќа!!! И многу повеќе да направиш и многу брзо да ја надмашиш целта. :)
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  За постови деновиве ке донесам многу добра писателка, дипломирана за Анаглиски јазик, жената живее во скопје, украинка е по националност и пишува многу добри артикли. Обрнува големо внимание на секој артикал 100% мануелно пишување, нема препис... Ја сум многу задоволен... и многу е практично дека е од мк, и за плаќање и за договарање. Девојката знае солидно Македонски јазик, така да не е проблем за договаррање и поголеми проекти. Семинарски, книги етц....
   
  На FilipD, МартинСК, kiko и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. johnny625

  johnny625 Член

  Зачленет:
  2 Август 2013
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  16
  Со среќа. :)
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652


  Еве контакт за пишување

  Skype: lyolya_91
  ime: Zoja

  slobodno kazete i deka sum ja preporacal.
   
  На Professor и stefan_v им се допаѓа ова.
 18. BigBull

  BigBull Активен член

  Зачленет:
  1 Март 2012
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  68
  Професија:
  Газда
  Со среќа :)
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 19. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Со среќа, ти посакувам голем успех!!
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 20. asus

  asus Член

  Зачленет:
  22 Октомври 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Со среќа :)
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: