Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Простор помеѓу две реченици на пост

Дискусија во форумот 'Содржина' започната од Dimemk, 31 Август 2013.

 1. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Да не знае некој како да го средам овој проблем, кога правам статија на страната и кога се мавне еден ентер остава многу простор помвеѓу 2те реченици, и не изгледа убаво. Страната е во вордпресс.
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  види го CSS фајлот, тамо ти е сетингот за типографија.

  Совет: секогаш едитирај ја страната во HTML мод, така нема да ти се прават грешки.

  исто ако го копираш текстот од некаде, не заборавај прво да го фрлиш во Notepad, па после копи и паст во Wordpress. Пушти урл ако не се снајдеш, ке ти ѕирнам вечер
   
 3. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Едиторот на Вордпрес става две <br /><br /> тагови место еден(по дифолт). Сега не ми текнува како беше, ама мислам дека ако едитираш визуелно само генерираш тагови, во text ќе видиш што тагови има и можеш да бришеш директно.
  За полесно средување знам дека имаше некако ама не ми текнува. :)
   
 4. kalco

  kalco Член

  Зачленет:
  28 Август 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  19
  Професија:
  Experienced Web Developer

Сподели: