Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Продажба на емаил

Дискусија во форумот 'E-Mail маркетинг' започната од Мане, 19 Април 2017.

 1. Мане

  Мане Член

  Зачленет:
  6 Февруари 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  18
  Дали некој знае каде може да се продадат емаилови?
  И одприлика какви емаилови колку вредат??
   
 2. Professor

  Professor VIP

  Зачленет:
  10 Февруари 2014
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  30
  Разгледај на BHW, имаш многу сервиси кои продаваат емаилови.
   
 3. Af2Af

  Af2Af Нов член

  Зачленет:
  25 Април 2017
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  2
  Професија:
  Affiliate Network
  Бамп на темава.

  Би сакал само да додадам дека обично купени листи не вредат многу и најголем дел се испамувани до последна капка крв...

  Најдобар мејл трафик, којшто доаќа директно од статистика од нашата мрежа, е мејл трафик од листа собрана со тек на години (лично од твои кампањи) и од листи кои ги направил некој друг, а не се на продажба [ooops]:rolleyes:

  Чисто за совет, да не се изгориш ако планираш да купуваш мејлови...
   

Сподели: