Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Продавање купони

Дискусија во форумот 'Affiliate програми' започната од Zerosec, 25 Септември 2016.

 1. Zerosec

  Zerosec Член

  Зачленет:
  3 Февруари 2015
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  20
  Професија:
  CEO
  Поздрав дечки, дали некој има искуство со продавање на купони. Имам инстаграм страница со релативно добра посетеност и следачи, но неможам да најдам максимален начин на заработка, пробав со реклами имаше мала заинтересираност по 1 реклама во неделата но гледам има дечки кои даваат купони "shoes15" за некоја онлајн страница... Сега дали има такви понуди на некои страници пример од adidas или nike? Дали знае некој како одат тие работи?
   
 2. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  31
  Прати ми ја страната во ПП да видам што имаш, зависи од niche-то ама за instagram конкретно имаш мулти-опции за заработка, ќе најдеме нешто :)
   
 3. Af2Af

  Af2Af Нов член

  Зачленет:
  25 Април 2017
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  2
  Професија:
  Affiliate Network
  Една од тие мулти-опции е со казина :) Коцкари ќе најдеш секаде, во секој можен niche, па дури и ако страната ти е за купони.

  На пример, за да заработиш $1000 - колку купони треба а продадеш? Со казина, се што треба е да привлечеш еден добар играч, кој може да ти донесе и многу повеќе...

  Повеќе информации тука:
  https://ibiz.mk/threads/Можност-да-...сечно-со-affiliate-маркетинг-во-igaming.1638/
   

Сподели: