Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Продавам фб профили!!

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Dabar, 20 Јуни 2015.

 1. Dabar

  Dabar Член

  Зачленет:
  26 Март 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите,
  На дабар му требаат малку парички па си одлучи:idea:, (веќе долго време... , ама ај да си отворам тема) да си ги продаде двете профилчиња (по шо гледам дека може и тоа), кои си ги направи „на времето“ за да си праќа чипови на покер:thumbsup:.
  -Едниот профил има околу 4 600 пријатели и нешто повеќе од 1400 следбеници, 2009 година може да се смени урл...
  -другиот профил има околу 300 пријатели, може да се смени урл. исто и тој од 2009 година...
  ...патем, продавам и фб фан страна со околу 1 600 лајкови...(страната така маааалце си е партиски определена :D).

  Исто така ако може некој да ми каже колку би вределе профилите и фан страната би ми било од големо значење, за да имам некоја ориентација... ви благодарам од напред... :) :) :)

  Па, понудете алатaнови, да праиме трговија... што би рекол царот македонски Ѓорѓи Колозов ::)
  ...поздрав
   
 2. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
  Ти пратив порака, инбокс! :)
   
 3. vlatkom

  vlatkom Нов член

  Зачленет:
  4 Април 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  2
  Се продава страна со 5000 лајкови и страна со 2000 лајкови.
  Кој е заинтересиран нека пише порака :)
   
 4. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Dajte be malce pojak marketing... Shto e ova.
   
 5. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
  Хаха, им понудив $15 премалку биле за толку лајкови/пријатели. Невероватно! :thumbsup:
   
 6. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Bratu profili od 2009ta godina se... Imaat vrednost isto kako ford mustang od 64ta ili 73ta.

  Ceni gi malce povekje, pa i kakov marketing napravija sigurno imaat troshoci za toa napraveno... Pa vkupnata cena na krajniot proizvod od 2009ta mora da bide pogolema!

  Haha, Jovan labavi si Amerika druzhe i ne se sekiraj za nishto. Pozzz
   
  На Infamous му/ѝ се допаѓа ова.
 7. vlatkom

  vlatkom Нов член

  Зачленет:
  4 Април 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  2
  Јас двете страни ги продавам за 400 ден.
   
 8. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Вреди нешто страна со македонски лајкови? 3500 фанови, 75% жени.
   
 9. Алек

  Алек Нов член

  Зачленет:
  28 Јуни 2015
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Aliexpress ти е другарче во вакви случаеви.. Најди нешто евтино пробај понудиги дамите :)
   
 10. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Хехе гледам многу прават така. Ама немам многу време и нерви да го правам тоа.

  Страната беше неактивна некој месец, и вчера кога го пишував постот реков да пуштам еден статус. Еве денеска има 1300 reach, што со оглед на лајковите не е малце. Изгледа лесно може да се набилдаат фанови, така да ќе ја чувам уште некое време :D
   
 11. Алек

  Алек Нов член

  Зачленет:
  28 Јуни 2015
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Здрви и 5$ да ти донесе уште некој фан или па најди некој костим за капње и некој што има време да се замара и стави 5-10$ боост. Ќе изгореш убава паричка :)
   

Сподели: