Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Проблеми со AdWords

Дискусија во форумот 'Платено огласување' започната од stefan_v, 5 Август 2012.

 1. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Аdwords цело време ми ги суспендира акаунтите( 3 акаунта).
  Ставам купон се како што треба, чекам и другиот ден суспензија. Веќе преку глава ми е
  Напраив и за gamezone.com.mk и исто.
  "Your Google AdWords account has been suspended because your billing information in this or a related account could not be verified. Learn more" - https://support.google.com/adwords/bin/answer.py?hl=en&answer=1061835
  Бришам Cookies и се, мењам IP и па исто...
   
 2. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  Google AdWords, за разлика од Microsoft AdCenter, ги има прележано сите "детски болести" и се научија на сите манипулации кои може да се направат на нивната платформа.
  ако планираш да користиш купони со VCC или со неверификуван PayPal.. голема е веројатноста да те скинат.
  тоа што мењаш IP, бришеш Cookies и останато, нема многу да ти значи.. не знам како, ама знаат што правиш и одма те кинат.

  тоа ако може некој од USA да ти отвори account кај нив, со негови/нејзини податоци на кредитна картица или верификуван PayPal, па да пушти неколку дена да иде некоја нормална реклама која носи до некој нормален сајт, па тек после 3-4 дена да ги додадеш и affiliate рекламите, па да се понадеваш дека нема да те суспендираат.

  во секој случај, рекламите треба да ти се квалитетни, да имаат солиден quality score, keyword во title, body и display URL и плус (и ова мислам дека е задолжително).. на страната на која ќе слетаат, треба да има Terms of Use, Privacy Policy, About us и Contact страни. ова го прават зошто се до толку јаки, да сакаат да сервираат само квалитетни реклами за своите корисници, а не некои scam сајтови.

  моја препорака ти е да се држиш до AdCenter пошто уште прогледуваат низ прсти :)
   

Сподели: