Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Проблем со слушалки и звучници

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од kon, 2 Јуни 2014.

 1. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Здраво дечки.
  Имам еден проблем. Зема нови слушалки и сеа кога ги уклучам ( нели прво ги исклучам звучниците ) и послем не ми ги препознава ни слушалките ни звучниците. Апдејтира го драјверо али пак е исто...
  како може да го оправам ?

  П.С. не знаја дека да ја отворам темата на друго место, ако е кикснато, преместите ја.
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Kon ова не е IT форум, најдобро одговор ќе добиеш на it.mk.
  Ако имаш Realtek види во Device advanced settings чепкај ги тие сетинзи.
   
  На stefan_v, Goranski и kon им се допаѓа ова.
 3. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Средено е. Штета шо повеќе време помина у гуглање одколку да пробам сам да бркам :D
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: