Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Проблем со .Dll фајлови

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Cyberking, 13 Јули 2012.

 1. Cyberking

  Cyberking Нов член

  Зачленет:
  13 Ноември 2011
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Професија:
  Информатичар
  Инсталирав некои игри и на многу од нив ми вади проблеми со некои .dll фајлови како на пример следниот...(во случајов се работи за NBA 2k12)

  Очекувам некое решение ..
  поздрав
   

  Прикачени податотеки:

  • 1.png
   1.png
   Големина на датотека:
   119 KB
   Прегледи:
   6
 2. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Истиот проблем со истата игра.
  Побарај во фолдерите инсталирај DirectX или некоја друга „архива“ со dll фајлови, или едноставно симниго од на нет. Ако си го инсталирал а не ти се решиле проблемите, симни некој Dll Fixer тој автоматски ке ти ги инсталира dll фајловите што недостасуваат.
  Многу ти е мала сликата неможам да прочитам кој фајл ти фали, најверојатно пишува, па симниго од гугл или симниси Dll Fixer.
   
 3. Cyberking

  Cyberking Нов член

  Зачленет:
  13 Ноември 2011
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Професија:
  Информатичар
  X3DAudio1_6.dll
   
 4. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 5. Cyberking

  Cyberking Нов член

  Зачленет:
  13 Ноември 2011
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Професија:
  Информатичар
  Симнав од Замунда Dll Fixer го инсталиав фајлот и пак исти проблем...
   
 6. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Немораше од замунда да симнуваш. Симниго траил, ке ти го поправи тој фајл, за да ти поправи други ке ти побара да купиш лиценца.
  Зависи кој пакет ти треба со dll фајлови него симниго
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Обично се наоѓаат во играта, но ако ја имавме истата верзија на NBA 2K12 тогаш тука ја немаше, проблемот го средив со тој длл фиксер што ти го пратив, незнам како неуспеа кај тебе.
  Плус апдејтирај драјвери, драјверот за звук посебно бидејки тој фајл ти е поврзан со звукот.
   
 7. Cyberking

  Cyberking Нов член

  Зачленет:
  13 Ноември 2011
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Професија:
  Информатичар
  Ете пробав и со твоето истиот проблем има некои игри и пред да ја постирам темава ги средував со тоа што ке го спуштев .dll фајлот ке го вметнев во system32 ...али ова не се среди
   
 8. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Остана уште да пробаш со друг крак, или побарај некој crackfix, друго не ми текнува ништо :(
   

Сподели: