Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Пробал некој PPV со CPA?

Дискусија во форумот 'Платено огласување' започната од Marko, 15 Јуни 2014.

 1. Marko

  Marko Член

  Зачленет:
  16 Јануари 2013
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  31
  Професија:
  Cost Per Action
  Пробал некој да комбинира PPV мислам оној од leadimpact, trafficvance итн професионалните а не adf.ly и тие срања.
  Иако пробал некој од купените impressions колку стигаат на главниот landing page и колку од нив стигаат во offer clicks?
   

Сподели: