Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Privacy Policy

Дискусија во форумот 'Веб страни' започната од LaFea, 4 Ноември 2013.

 1. LaFea

  LaFea Член

  Зачленет:
  3 Ноември 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  37
  Прашање до сите што имаат страни на англиски јазик: Дали имате Privacy Policy на вашиот вебсајт?

  Доколку одговорот е да, дали сами си ја пишувавте, copy-paste од друг сајт, плативте некој професионален сервис или нешто друго?

  Во изработка ми е нова страна па не знам колку време или пари вреди да потрошам за Privacy Policy.
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  не се замарај со тоа доколку имаш странички за адсенсе/амазон, ја користам
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  а доколку си голем веб, и ако продаваш работи, нормално дека би требало да имаш некој адвокат што ке ти го напише...

  п.с. не се секирај за дупликејт контент, Google знае за легал страни....
   
  На LaFea му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: