Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Принцип на заработка преку Adf.ly

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Seophisticated, 7 Ноември 2011.

 1. antisec23

  antisec23 Баниран

  Зачленет:
  3 Јуни 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  9
  Професија:
  Programing
  не сум многу активен на форумот така да само прашав.
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Со македонски кликови ништо не правеш... ни тоалет неможеш да си купеш со македонски кликови... америка гледај...
   
 3. antisec23

  antisec23 Баниран

  Зачленет:
  3 Јуни 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  9
  Професија:
  Programing
  со прокси не можи на адф ке пробам на адфоц.ус
   
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Поарно комбинирај PPD со ADF.LY / ADFOC.US на блогспот блогче со youtube промоција... повеќе ќар ке имаш.
   
 5. antisec23

  antisec23 Баниран

  Зачленет:
  3 Јуни 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  9
  Професија:
  Programing
  фалати за ова.
   
 6. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Можете доста да постигнете доколку имате добри видеа на јутјуб и само скратувате линковите и ги ставате во дескрипција. Незнам дали е некоја метода али само од тоа што го правам еве како стои состојбата. И битно е од каде ви ги отвараат линковите :)
  [​IMG]
   
 7. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Можете да постигнете, ако ти се посетите американски, а од нашиве ништо не бидува.
  [​IMG]
   
 8. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Што е тоа Proxy Traffic ? Т.е прокси како прокси... ама оти го користиш не те банираат ? Или има нешто што не знам ?
   
 9. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Немам појма, пред 2-3 години ги собрав овие, сега баш ги стаив за да видите дека од Македонци нема корист. Ама немам собирано со Прокси, незнам шо е ..
   
 10. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Епа да... Сликите се објаснуваат :)
   
 11. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  [​IMG]Одамна пробував нешто со adf.ly и еве 3 доларчиња, хихи :D Ќе пробам пак да заработам некој долар, па ако има нешто ќе споделам :D
   
 12. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Ејјј збогатил си се :D
   
  На stefan_v и POWER им се допаѓа ова.
 13. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  Нели :D незнам на што попрво да ги трошам париве.. :D
   
  На POWER, kon и stefan_v им се допаѓа ова.

Сподели: