Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Принцип на заработка преку Adf.ly

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Seophisticated, 7 Ноември 2011.

 1. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Може не ти се сите од Македонија
   
 2. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Сега забележав дека колку пари добиваш од клик зависи и до локацијата како што можев да заприметам

  0.0015 Германија
  0.0005 Словенија
   
 3. bagata

  bagata Нов член

  Зачленет:
  16 Јануари 2012
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  5
  Линкот за твит атакс не работи

  ЕДИТ: еве нов линк

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 4. Cataclysm

  Cataclysm Нов член

  Зачленет:
  3 Јануари 2012
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  1
  Да споделам понатамошно искуство со постапкава. Страната на FB ми стануваше се популарна, собра над 50k лајкови, 3k лајкови на постовите и многу коментари и прашања ми стигаа на маил.
  Во меѓу време од 1 јанураи до 13ти ја имам оваа заработка на Adf.ly

  Total: 25,776 views, $27.40690 earned

  После некое време ми го блокираа линкот од 0.mk, ама го сменив со HTML редирект преку мој сајт. И тој линк го блокираа набрзо, па потоа на друг хост направив редирект и така.
  Утредента, ми стигна нотификација дека страната е избиршана бидејќи не го почитува TOS-от на Facebook. :steaming:
  И така останав со до сега заработениве пари.
  Инаку неможам да ги повелечам од AlertPay бидејќи имаат проблеми со Visa и MasterCard картичките, имаат „привремени“ проблеми.

  До кога ќе биде вака незнам, ама ова со AlertPay е друга приказна...
   
 5. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Од каде ти доаѓаа кликовите?

  Total: 62,219 views, $16.43720 earned

  Кај мене воглавно беа од Македонија, Србија (Балканот)
  Ретко имаше од странство...
   
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Си требал малце да почекаш штом еднаш ти тргнале веќе те имаат на листа, како и да е AlertPay не верувам дека ќе го решат проблемот пошто тоа не зависи од нив, и плус банките веќе имаат слаба доверба во овој сервис.

  И да, ако си во план да правиш фан страна сметај ме и мене ;)
   
 7. Cataclysm

  Cataclysm Нов член

  Зачленет:
  3 Јануари 2012
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  1
  Најмногу од USA, затоа поголема заработката е.
  [​IMG]

  Може да се проба нешто, само треба добра и примамлива идеjа :)
   
 8. GTML

  GTML Нов член

  Зачленет:
  2 Јануари 2012
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  0
  А можеш да кажеш за што се работеше фан стрната?
   
 9. Cataclysm

  Cataclysm Нов член

  Зачленет:
  3 Јануари 2012
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  1
  Насловот беше Get the new FB Profile (Timeline) и Adf.ly линкот водеше до YouTube туторијал како да го направат профилот нов на FB.
   
 10. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Не сум знаел дека тоа е на македонец .... Јас ја искористив таа страна од љубопитност....
   
 11. Liarman

  Liarman Нов член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  2
  Еве еден добар водич за како да добиете доста кликови на линковите :)

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот. Guide 1.pdf
  Јас со другарче сме во потрага по квалитетен ауто кликер, па кога ќе видиме како ќе оди ќе споделам искуства :)
   
 12. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Детектират секаков автоматски кликер... и автоматски те банират :D
   
 13. Hristijan :)

  Hristijan :) Нов член

  Зачленет:
  5 Април 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  0
  Доколку adf.ly на FB е забранет, тогаш креирајте било што пример Blogger
  на блоггер креирајте пост на постот текст што ќе пише „Кликни овде да продолжип“ и кога ќе кликне на текстот го носи на adf.ly
   
 14. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Или скрати го adf.ly линкот со 0.мк :)
   
 15. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  За ден-два ќе ти го избришат не се сеќирај :)
   
 16. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  За пет минути - десет од FB ти го тргат @Chuck Norris
   
 17. neutser

  neutser Нов член

  Зачленет:
  28 Февруари 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  eve nesto slicno na adf.ly sto momentalno raboti so facebook http://adfoc.us/ uzivajte dodeka raboti
   
 18. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Добри методи. Благодариме :D
   
 19. antisec23

  antisec23 Баниран

  Зачленет:
  3 Јуни 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  9
  Професија:
  Programing
  баш во моментот ми текна на ова да си направам една страна со фрее домен и да ставам илјадници линкови скаратени преку адф.лу и од училиште да ги кликам нив секој ден дали тоа би успеало ?
   
 20. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100

  Те приметив си реактивирл неколку стари теми во очајнички обиди да дознаеш нешто ново, а веќе е одговорено.
  На прашањето погоре не ни заслужуваш одговор, земи какулатор и пресметај, ако ти фаќа око сумата имаш подржка од мене:no1:
   
  На kon, dreamer и talevskiboss им се допаѓа ова.

Сподели: