Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Pricell.com - Flippa алтернатива со многу поволности.

Дискусија во форумот 'Интересни веб страни' започната од Аце, 4 Ноември 2012.

 1. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  392
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  имам само 1 причина а тоа е дека страната веќе не е меѓу топ 100 и заработува максимум по 5 Евра на ден :) А со помош на заработeните пари од минатите месеци јас ја продадов за таа сума. Инаку да сум зимал по 1600 на месц ќе сум ја продадел на 10 000$.
   
 2. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  116
  Зашто ондак си пишал дека прави 1600? и тој што ти ја купи беше идиот што не ти побара доказ за тие 1600 долари?
   
 3. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  пријателе, па идиоти се бараат... Get Rich, or Keep Trying....
   
  На kiko и kon им се допаѓа ова.
 4. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  392
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Не станува збор за превара туку толку е средната заработка во последните 3 месеци :) 1150,1920,600 и тоа се во евра за 15 денови :) И пишува дека е верифицирано од страна на гугл аналитикс и адсенсе. Страната можеше и за подобра сума да се продаде но не лакумев јас пошто многу повеќе прашања ќе ми поставеа :)
   
 5. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  116
  Види, една работа е да му кажеш на некој дека продаваш сајт за толку и толку пари, а друга работа - скам е да му кажеш дека продаваш сајт што прави 1600 долари а не е точно.

  што се случи, од 2000 долари заработката ти падне на 400 долари? јадеше пенали од гугл?
   
 6. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  неможе скам да биде коа флипа ти се конектира на Адсенсе и вади инфо за заработка од тамо. Има многу сајтови што се продаваат и што пишува дека сајтот јадел пенал. Пенал не е крај на светот, некој има време и живци да го средува, некој го продава и почнува нов. Јебига сеа некој ке лапа пари а идиотот ке лапа нешто друго.... Знаш, до кога ке има овци, ке има и стрижење..
   
  На LaFea и kon им се допаѓа ова.
 7. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  392
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Абе џабе е ти ако вадеш по 500000$ а не ти е верифициран адсенсот од страна на флипа никој нема да ти верува дека ги вадиш тие пари. Значи Флипа пресмета дека јас просечно вадам по 1600$ на месец и дека има 52 0000 месечни посетители. Инаку не јадев никаков пенал од страна на гугл туку еден типац ми удри негативно СЕО на страната и ми ја шитна на 5-6 страна. Па затоа се одлучив со продавање на истата.
   
 8. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  116
  сеа е веќе јасно. Паметно што си ја продал.

  бтв, до кај сме со пивото? уште колку да чекаме?
   
 9. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  392
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Кога ќе се збереме тогај ќе частам :D
   
 10. nootropics

  nootropics Нов член

  Зачленет:
  5 Април 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ако ставам страна за продавање на Flippa, како се извршува исплатата преку escrow?
  Оставам информации и парите ми легнуваат на трансакциска директива после продажбата и можам да ги повлечам или треба некоја документација, има ли данок провизија? Бидејќи преку paypal не може да се примаат плаќања освен ако немаш странски paypal(словенски).
   

Сподели: