Pricell.com - Flippa алтернатива со многу поволности.

Дискусија во форумот 'Интересни веб страни' започната од Аце, 4 Ноември 2012.

1. Ilishev

Ilishev VIP

Зачленет:
    11 Јули 2013
    Мислења:
    375
    Допаѓања:
    229
    Професија:
    SEO Consultant
    имам само 1 причина а тоа е дека страната веќе не е меѓу топ 100 и заработува максимум по 5 Евра на ден :) А со помош на заработeните пари од минатите месеци јас ја продадов за таа сума. Инаку да сум зимал по 1600 на месц ќе сум ја продадел на 10 000$.

2. dorco

dorco Активен член

Зачленет:
    26 Јануари 2013
    Мислења:
    332
    Допаѓања:
    108
    Зашто ондак си пишал дека прави 1600? и тој што ти ја купи беше идиот што не ти побара доказ за тие 1600 долари?

3. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    650
    пријателе, па идиоти се бараат... Get Rich, or Keep Trying....

На kiko и kon им се допаѓа ова.
  4. Ilishev

Ilishev VIP

Зачленет:
    11 Јули 2013
    Мислења:
    375
    Допаѓања:
    229
    Професија:
    SEO Consultant
    Не станува збор за превара туку толку е средната заработка во последните 3 месеци :) 1150,1920,600 и тоа се во евра за 15 денови :) И пишува дека е верифицирано од страна на гугл аналитикс и адсенсе. Страната можеше и за подобра сума да се продаде но не лакумев јас пошто многу повеќе прашања ќе ми поставеа :)

5. dorco

dorco Активен член

Зачленет:
    26 Јануари 2013
    Мислења:
    332
    Допаѓања:
    108
    Види, една работа е да му кажеш на некој дека продаваш сајт за толку и толку пари, а друга работа - скам е да му кажеш дека продаваш сајт што прави 1600 долари а не е точно.

што се случи, од 2000 долари заработката ти падне на 400 долари? јадеше пенали од гугл?

6. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    650
    неможе скам да биде коа флипа ти се конектира на Адсенсе и вади инфо за заработка од тамо. Има многу сајтови што се продаваат и што пишува дека сајтот јадел пенал. Пенал не е крај на светот, некој има време и живци да го средува, некој го продава и почнува нов. Јебига сеа некој ке лапа пари а идиотот ке лапа нешто друго.... Знаш, до кога ке има овци, ке има и стрижење..

На LaFea и kon им се допаѓа ова.
  7. Ilishev

Ilishev VIP

Зачленет:
    11 Јули 2013
    Мислења:
    375
    Допаѓања:
    229
    Професија:
    SEO Consultant
    Абе џабе е ти ако вадеш по 500000$ а не ти е верифициран адсенсот од страна на флипа никој нема да ти верува дека ги вадиш тие пари. Значи Флипа пресмета дека јас просечно вадам по 1600$ на месец и дека има 52 0000 месечни посетители. Инаку не јадев никаков пенал од страна на гугл туку еден типац ми удри негативно СЕО на страната и ми ја шитна на 5-6 страна. Па затоа се одлучив со продавање на истата.

8. dorco

dorco Активен член

Зачленет:
    26 Јануари 2013
    Мислења:
    332
    Допаѓања:
    108
    сеа е веќе јасно. Паметно што си ја продал.

бтв, до кај сме со пивото? уште колку да чекаме?

9. Ilishev

Ilishev VIP

Зачленет:
    11 Јули 2013
    Мислења:
    375
    Допаѓања:
    229
    Професија:
    SEO Consultant
    Кога ќе се збереме тогај ќе частам :D

10. nootropics

nootropics Нов член

Зачленет:
    5 Април 2017
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ако ставам страна за продавање на Flippa, како се извршува исплатата преку escrow?
    Оставам информации и парите ми легнуваат на трансакциска директива после продажбата и можам да ги повлечам или треба некоја документација, има ли данок провизија? Бидејќи преку paypal не може да се примаат плаќања освен ако немаш странски paypal(словенски).

Сподели: