Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Prepare for Launch - Under Construction Page

Дискусија во форумот 'Теми и Темплејти' започната од Аце, 9 Февруари 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Елегантна Under Construction тема со 8 бои во светла и темна нијанса.
  [​IMG]

  Features:
  Код:
  Countdown
  Progress Bar
  Ajax Email Form
  Contact Form
  HTML5 + CSS3
  8 Colors
  16 Full layered PSD files
  16 Full layered PNG files (fireworks)
  supported in all major browsers down to IE7
  Easy Setup
  Ajax Deeplinks
  cufón Font Replacement
  Email Subscription without Database
  Mailchimp Integration
  Campaign Monitor Integration
  Live client side email verification during typing! User can’t submit an invalid email
  Free Font used
  Демо:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  http://revaxarts-themes.com/?t=prepare
  Превземи:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 2. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Линкот за демо не ти работи, иначе ова е предобро и мислам дека треба да го искористам :)
   
 3. sash

  sash Член

  Зачленет:
  29 Јануари 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  28

Сподели: