Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Правила за постирање

Дискусија во форумот 'Веб дизајн' започната од томче, 12 Декември 2011.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  Подправила за секцијата
  Веб Дизајн
  Како би требал да изгледа еден сајт. (Опфаќа процес од дизајнирање/осмислување па се до кодирање на сајтот)

  1. Пожелно е да е качена некаде страната/скриптата, оти најубаво се гледа/тестира качена, но може и со скриншотови
  2. Линкот да се кодира.
  3. Од кој аспект барате критика (дали дизајнот, дали функционалноста,...)
  4. Не е лошо да се наведе за каков тип корисници е (многу битна работа кој секој веб/графички дизајнер мора да ја знае пред да почне да изработува)


  * погорните правила можат во секое време да бидат изменети, без притоа да бидете известени
   
  На Mario му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: