Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Прашање за affiliate marketing

Дискусија во форумот 'Affiliate програми' започната од Mario, 25 Април 2013.

 1. Mario

  Mario Нов член

  Зачленет:
  24 Април 2013
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Здраво, јас сум нов член на форумов и сретнав многу интересни и потребни работи околу интернет заработувачка. Мене ме интересира една работа, имам свој блог за здравје и здрава исхрана со мој оргинални текстови и веќе 2 месеци го туркам и сакам да прашам дали може да продавам продукти од амазон( нормално, продукти за здравје) и да заработам од тоа. Поздрав.
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  Добредојде Марио на ИБиз!

  Да, можеш да продаваш продукти преки affiliate системот на Amazon.
  Начинот да ги повлечеш парите е преку:
  • 10$+ Amazon Gift картичка која можеш да ја користиш за купување на Amazon
  • 100$+ чек за корисници надвор од US.
   
 3. Mario

  Mario Нов член

  Зачленет:
  24 Април 2013
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Фала за одговорот!
  Поздрав
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  топ ти е сајтот само тргни ги линковите од футер премногу е спами.... а и коментите не ги одобрувај сите, гледаш дека ти лнкаат цело време, само мој совет!!!
   

Сподели: