Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Прашање за Адулт вебсајт

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг дискусија' започната од Chuck Norris, 11 Ноември 2014.

 1. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Пред 5-6 месеци купив еден адулт блог за 20 долари, па пред некој ден му истекол домејнот и го регистрирав. Всушност тогаш ми и текна дека го имам тој блог. Добива дневно околу 100 уникатни посети, 300-500 пејџвјус, 50% од посетителите се од УСА, а другите од Индија, но и од УК, Германија, Шпанија. Сите посети ги добива од Гугл, но 90% од киворд кој е непознат.
  Линк - amazingsexstories.com

  Ме интересира ваше мислење, што да правам со странава? Да вложам некоја сума некој да ми напише содржина? Да поработам малку на странава и на СЕО? Дали и како би било најдобро да се профитира?

  Благодарам
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Земи отвори ги (Not Provided) види на која лендинг страна ти идат па некако ке можеш да поврзеш кој киворд т.е кој артикал ти носи највеќе посети тамо концентрирај се. Најдобро е со Адулт ЦПА има на емаил сајн ап ,
   

Сподели: