Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Прашање во врска со Нулирана Тема/Модул

Дискусија во форумот 'Веб страни' започната од daceee90, 25 Март 2014.

1. daceee90

daceee90 Член

Зачленет:
    4 Август 2013
    Мислења:
    21
    Допаѓања:
    3
    Вака моментално отварам една веб продавница во Словенија, па ме за нима дали пречи ако имам Нулирана тема или модул нормално за почеток додека појде да не тропам пари у луфт за старт.. користам OpenCart

Фала

2. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    разгледај го кодот, страна по страна, ред по ред. Ако е се чисто немаш никаков проблем, но многу често нулирани страни се полни со лош код. Знаеш дека има начин да се вметне и енкриптиран код кој не излгеда како HTML.

На daceee90 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. aleksandar4o

aleksandar4o Активен член

Зачленет:
    7 Февруари 2012
    Мислења:
    412
    Допаѓања:
    184
    Би го рекол истото што го рече Горански, најдобро би било да си идеш со бесплатните теми или пак да си купеш некоја.

4. stefan_v

stefan_v Ninja

Зачленет:
    26 Ноември 2011
    Мислења:
    828
    Допаѓања:
    313
    Професија:
    Programmer / Internet Marketer
    Имаш добри бесплатни теми(не иди со нулирана од причини како што рече Goranski), ако купуваш земи од OpenCart продавницата. :)

5. buli

buli Член

Зачленет:
    31 Јануари 2013
    Мислења:
    71
    Допаѓања:
    13
    Ако има "добри бесплатни теми", кажи некоја! И јас сум во постапка на одбирање на е-шоп тема. Во дилема сум помеѓу http://8theme.com/demo/blanco-wo/ и http://demo.yithemes.com/socute/
    Кажете која би ми ја препорачале!? Ги тестирав на Гугл Спидтест, но не сум задоволен толку од резултатот. Ако знаете некоја слична, (може поевтина) Ве молам да ми ја препорачате!

Сподели: